SON DAKİKA

GÖNÜLLERİN BAŞKANINDAN BİR SOSYAL TESİS DAHA

Şahinbey Belediyesi Sarısalkım Mahallesi’ne yaptırılan Sosyal Tesis ve Taziye evinin açılışını yaparak, vatandaşın hizmetine sundu.

Bu haber 06 Şubat 2019 - 16:16 'de eklendi ve 4729 kez okundu. kez görüntülendi.

 

Şahinbey İlçesi’ndeki mahallelere sosyal tesis yaparak her yaş grubunun faydalanabileceği alanlar oluşturan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu bu tesislere bir yenisini daha ekleyerek, Sarısalkım Sosyal Tesisinin açılışını Şahinbey İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, Türkiye Muhtarlar Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Şube Başkanı Ökkeş Titiz, Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri, kurum müdürleri ve vatandaşların katılımlarıyla gerçekleştirdi.

GECE GÜNDÜZ DEMEDEN HİZMETİNİZDEYİZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi olarak trafiği rahatlatmak adına çalışmalar yapıldığını belirterek “Eskiden köylere belediyenin hizmetleri gitmezdi. Özel İdare üzerinden hizmet yapılırdı. O da bir yol yaparsa herkes elini öper başına koyardı. Köye sosyal tesis, park yapmak, gençlere eğitim malzemeleri dağıtmak mümkün değildi. Allah razı olsun Cumhurbaşkanımızdan yasayı değiştirdi ve köylerin hepsini belediyelere bağladı. Ancak, her yerde bu kadar hizmet yapan belediye de yok. Kendi belediyem olduğu için söylemiyorum. Ama meclis üyelerimden, personellerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şahinbey Belediyesi gece-gündüz, şehir-köy demeden bütün halkın ihtiyaçlarını karşılamak için emrinizde ve hizmetinizde. Şehir Merkezi’nde kentsel dönüşüm yaparak 11.000 konut yapıp 8.250 tane evin kamulaştırmasını yapıp yıkımını gerçekleştirdik. Bu kolay bir şey değil. Özdemirbey Caddesi’ni Doğum evi Kavşağından Dutluk’a kadar 2 şeritten 6 şeri de çıkardık. Eski garajlardaki iş yerlerini yıkarak, onlara yeni bir sanayi sitesi yaptık. İnönü caddesine alternatif yol yapıyoruz. Hoşgör Meydanı’ndan başlayan yol açma çalışmamız eski müftülüğün orada İnönü Caddesine bağlanacak. Büyükşehir belediyemiz bir taraftan, biz bir taraftan trafiği rahatlatmak için elimizden gelen gayretleri yapmaya devam ediyoruz” dedi.

BAŞKAN MEHMET TAHMAZOĞLU’NA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Şahinbey İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, altı aydır Gaziantep’te görev yaptığını ve önemli hizmetlerin gerçekleştiğini belirterek; “Allah başkanımızdan ve ekibinden razı olsun. Daha önce kuran Kursu yeri alabilmek için mücadele veriyorduk. Ama burada şu anda bildiğim kadarıyla 110 civarında Kuran Kursu bizim sosyal tesislerimizde mevcut, Tahmazoğlu Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Bize hazır kurs imkanı sunuluyor ve bizde bu konuda müteşekkiriz. Şehir maddi olarak imar edilirken, maneviyat ihmal edilirse bizim yaptığımız bu binaları, ihmal ettiğimiz nesiller perişan eder” dedi.

BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI DEĞİŞTİ

Türkiye Muhtarlar Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Şube Başkanı Ökkeş Titiz, AK Parti hükümeti ile birlikte belediyecilik anlayışının değiştiğini belirterek “Başkan Mehmet Tahmazoğlu’na ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu civarda 15’ten fazla sosyal tesisin açılışına katıldık. Bence bu sosyal belediyeciliğin en açık halidir diyorum. Eskiden belediye başkanları yol, asfalt yaması ve birde partiye kayıt olursa iş makinaları gönderilirdi. Şimdi bu algılar kapandı. Bundan dolayı Şahinbey Belediye Başkanı Sayın Mehmet Tahmazoğlu ve ekibini tebrik ediyorum” dedi.

Sarısalkım Mahalle Muhtarı Hakkı Beyazay yapılan tesisten dolayı memnuniyetini dile getirerek, “Öncelikle sizleri ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duydum. Şahinbey Belediyesi’nin mahallemize kazandırdığı tesisten ve hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri ve mahalle halkının katılımıyla dualar eşliğinde cami ve sosyal tesisin açılış kurdelesi kesilirken, Şahinbey Belediyesi tarafından mahalle halkına Kur’an-ı Kerim dağıtıldı.

UA-76681437-2