[wp-story id="118872"] HATEM’DE OBEZİTE CERRAHİSİ İLE SAĞLIĞINA KAVUŞTU – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.516,0300
 • EURO
  $1,0869
 • ALTIN
  $48.635,1800
 • BIST
  1,1727
HATEM’DE OBEZİTE CERRAHİSİ İLE SAĞLIĞINA KAVUŞTU

HATEM’DE OBEZİTE CERRAHİSİ İLE SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Gaziantep Özel Hatem Hastanesi’nde uygulanan obezite cerrahisi ile hastalar fazla kiloları ile vedalaşarak sağlığına kavuşuyor.

10 yıldır kilo sorunu yaşayan , yaptığı diyetlere rağmen zayıflayamayan ve çesitli  hastaliklar( hipertansiyon , diyabet ,karaciğer yağlanması, uyku apnesi gibi) ile günlük hayatını huzur icin de yaşayamayan  45 yaşındaki Elif DİKEÇ, Özel Hatem Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op Dr A. Bora ÜSTÜNSOY ’a başvurdu. Dr. ÜSTÜNSOY tarafından yapılan tetkik ve muayenelerin akabinde 100 kilo olan  için  Elif DİKEÇ için OBEZİTE( LAPAROSKOPİK  SLEEVE GASTREKTOMİ) ameliyatı yapılmasına karar verildi.

Başarılı operasyon sonrası hem sağlığına hem de ideal kiloya kavuşacağı için mutlu olduğunu dile getiren Elif DİKEÇ  ,” Çocukluğumdan bu yana aşırı kiloluydum ve kilo vermek için birçok diyet yaptım fayda göremedim. Fazla kilolarımdan ötürü fiziksel ve psikolojik olarak çok etkileniyordum. Giydiğim kıyafetler içerisinde kendimi iyi hissetmiyordum. Sağlık sorunlarımın artması ve bunun altında yatan sebebin aşırı kilolarimin oldugunu ogrendim .Tavsiyeler üzerine Hatem Obezite Cerrahisi Kliniğini  tercih ettim. Ameliyatım başarılı bir şekilde geçti kısa süre de ayağa kalkıp  yürüyebilmenin ve en önemlisi ağrı dolu anların korkusu içinde iken neredeyse  acı çekmeden hareket etmenin mutluluğunu yaşıyorum. Gerek operasyon öncesi gerekse hastanede kaldığım süre zarfında Doktorum Bora bey ve hastane  çalışanlarının bilgisi , tecrübesi ve motive edici güzel yüzleri  beni çok mutlu etti. Başta Op Dr A. Bora ÜSTÜNSOY olmak üzere , Özel Hatem Hastanesinin vermiş oldukları sağlık hizmetinden dolayı ve güler yüzlü hastane personellerinden ötürü teşekkürü borç bilirim” dedi.

Obezitenin hastanın genel sağlığını bozan ve mutlaka tedavi edilmesi gereken ciddi bir rahatsızlık  olduğunu ifade eden Op Dr A. Bora ÜSTÜNSOY  ’ Obezite tansiyon yüksekliği, şeker hastalığı, karaciğer yağlanması gibi metabolik hastalıklar ile beraber astım, uyku apnesi, safrakesesi taşı oluşumu, reflü, kalp ve damar hastalıkları gibi çok sayıda soruna davetiye çıkarabilir.

Gaziantep Özel Hatem Hastanesi’nde uygulanan obezite cerrahisi ile hastalar fazla kiloları ile vedalaşarak sağlığına kavuşuyor. Hatem Hastanesi’nde 1 Eylül 2018 tarihinde  Obezite ve Diyabet Cerrahisi Kliniği açıldı. 2 ay içerisinde  başarılı bir şekilde 23 tane cerrahi operasyon gerçekleştirilmiştir. Klinikte Genel Cerrahi Uzmanları Op.Dr. Emin YILMAZ ve  Op Dr A. Bora ÜSTÜNSOY  görev yapmakta olup Diyetisyen Saadet TAYŞİ ve  Psikolog Elif BEYDAĞI’da obezite ve diyabet cerrahisi kliniği ekibinde yer almaktadırlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM