SON DAKİKA

HAYRİ SUCU: “TAYYAR, GAZİANTEP SANAYİCİSİNE GÜVENİ ZEDELEDİ”

Bu haber 28 Mart 2018 - 16:49 'de eklendi ve 10153 okundu kez görüntülendi.

DÜRÜST SANAYİCİYİ KİM KURTARACAK?

CHP İl Başkanı Hayri Sucu, Şamil Tayyar’ın ortaya attığı “Fetö Borsası” iddiası ile sanayinin iyice dibe vurduğunu söyledi.
Hayri Sucu, AKP Milletvekili Şamil Tayyar’ın en son “Gaziantep’te Fetö Borsası Oluşturuldu” iddiasıyla bir çok sanayici iş adamının gözaltına alındığı ancak bir kısmının serbest bırakılmasına rağmen, sanayicinin üzerine gölge düşürüldüğünü belirtti.
OHAL TOPLUMU TEDİRGİN EDİYOR
Türkiye’de yaşanan OHAL’in toplum üzerinde baskı yaratırken bir yandan da AK Partili milletvekillerinin kendi içinde sürtüşmesi Gaziantep’teki her kesime zarar verdiğini de dile getiren Sucu “Özellikle üreticilere ve sanayiciler büyük zarara uğrayabilir. AK Parti hükümeti bir an önce OHAL kaldırılıp mağdur vatandaşların sorunları çözülmeli”dedi
AKP-İŞ ADAMI-BAŞBAKAN-ŞAMİL TAYYAR DÖRTGENİ, SANAYİCİYE GÜVENİ ZEDELEDİ
AK Parti milletvekili Şamil Tayyar’ın Gaziantep’te FETÖ Borsası var demesinin talihsiz bir açıklama olduğu belirten SUCU “Türkiye’yi 15 yıldan beri yöneten AK Partinin ülkeyi getirdiği durum ortada. Kimsenin kimseye güveninin kalmadığı bir zamanda Tayyar’ın Gaziantep’te FETÖ Borsası var demesi, Gaziantep sanayicisine vurulan bir darbedir. Ekonomik krizden boğuşan sanayinin birde zan altında kalması sanayicilerin güvenilirliğine darbe vurdu.”dedi.
DÜRÜST SANAYİCİNİN MAĞDURİYETİ NASIL GİDERİLECEK
Sucu: “Sanayiciler yurt içi ve yurt dışında bağlantısı olan şirket sahibi kişilerdir. Gaziantep sanayicisini FETÖ’cü göstermek onlarla iş yapmak isteyen kişilerin ve kurumların güvenini zedeler. Hammadde satan ya da ürettiği ürünü alan kurum-şahıs ve bankalar, ihracat yapan firmalara olumsuz öngörü ile bakmak zorunda kalır. Bu da müşteri kaybı ve üretimde düşüş demek olup, iş çevresi kaybını ve beraberinde de iş kaybını getirir. Tartışma yapmak ya da meydana laf atmak kolay, peki dürüst ve alnının teriyle ticaret yapan sanayicilerimizin mağduriyetini kim giderecek? Sayın Şamil Tayyar’ın bu konuda da bir fikri var mı?”dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    UA-76681437-2