[wp-story id="118872"] “Herşeye Katılan Bürokat Milli bayramlara Neden Katılmaz ?” – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.065,4800
 • EURO
  $0,9357
 • ALTIN
  $43.928,8200
 • BIST
  1,1724
“Herşeye Katılan Bürokat Milli bayramlara Neden Katılmaz ?”

“Herşeye Katılan Bürokat Milli bayramlara Neden Katılmaz ?”

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına protokolün katılmayışı eleştirilere yol açtı. Gaziantep 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilen törene katılımın az olması dikkat çekerken, CHP ve İYİ Parti il başkanları, protokolün bayram kutlamalarına katılmayışını sert bir dille eleştirdi.herşeye katılan bürokrat niye milli bayramlara katılmazlar.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına protokolün katılmayışı eleştirilere yol açtı. Gaziantep 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilen törene katılımın az olması dikkat çekerken, CHP ve İYİ Parti il başkanları, protokolün bayram kutlamalarına katılmayışını sert bir dille eleştirdi.herşeye katılan bürokrat niye milli bayramlara katılmazlar.

 

Daha sonra sosyal medyada tepkilerini gösterdi. İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu,  törene sınırlı katılımın olmasını eleştirdi ve “İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı olarak üç ilçe başkanımız ve partililerimiz ile birlikte 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamak üzere buraya geldik ancak ağlamak üzereyiz. Gaziantep Valisi, Garnizon Komutanı, Büyükşehir Belediye Başkanı, Emniyet Müdürü, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları yok. Neyi kutluyoruz? Pandemi döneminde Filistin’de ölenler için gıyabi cenaze namazı kılanlar nerede?” dedi. Törene katılan CHP İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar ise, “ Milli Bayramlarımızı kutlamaktan imtina eden, sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşım mesajları ile geçiştiren Vali ve Belediye Başkanlarını kınıyorum. Onları Gaziantep halkının vicdanına havale ediyorum. Gazianteplilerin ilk seçimde bu zat ı muhteremlere gereken dersi vereceğinden hiçbir şüphem yoktur. İnşallah ilk seçimde milletimiz iktidarda bulunanlara gereken dersi verecek ve ülkemiz Millet İttifakı iktidarında özlediğimiz günlerine kavuşacaktır” dedi. Ancak Gaziantep Valisi Davut Gül gece geç saatlerde yaptığı açıklamada, valilerin 19 Mayıs bayramında çelenk koymadıklarını ve yetkinin gençlik spor müdürlüğünde olduğunu belirtti. Vali Gül, sosyal medya hesabında ayrıca mevzuatı yayınladı.

ÇELENK BIRAKTILAR

Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Özbay, Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Özbay, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından yaptığı konuşmada, 19 Mayıs’ın bir ülkenin, milletin ve devletin şahlanış günü olduğunu söyledi. 19 Mayıs’ın orduların, her aileden şehitleri olan milletin ayağa kalkış günü olduğunu ifade eden Özbay, “19 Mayıs, elinde azığı olmayan evlatların, savaşmaktan bitkin olan bir milletin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün etrafında toplandığı ilk gündür. Bizi bilmeyenler bilsinler ki, ömrümüz yettiğince Fırat’ın çocuklarını çakallara yem etmeyeceğiz. Hiçbir zaman ülkemizi bölmelerine izin vermeyeceğiz.” diye konuştu. Törene, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

UÇAR TEPKİ GÖSTERDİ

CHP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle Demokrasi Meydanında yapılan Ulu Önder Atatürk ve Silah Arkadaşlarını anma töreninde bir dizi açıklamalarda bulundu. 19 Mayıs’ın ulusal Kurtuluş Savaşının başlangıcının mihenk taşı olduğunu vurguladığı konuşmasında kutlama törenlerine katılmayan gerek mülki amirlerine gerek Cumhur İttifakı belediye başkanlarına ve il başkanlarına da sert sözlerle yüklendi.  CHP İl Başkanı Uçar, “Ulu Önder Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 102. yıl dönümü. Gazi Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs günü Bandırma vapurundan Samsun’a ayak basarken orduları dağıtılmış, toprakları sömürgeci güçlere teslim edilmişti” dedi.

DEĞERLERE SAHİP VERİLMİYOR

“Ulu Önder Atatürk bu şartlar altında dahi yılmadan, cesaretle Cumhuriyet ve Bağımsızlığı inşa etmek için ilk meşale ateşini Samsun’da yaktı. Ancak ne yazık ki Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına adım atarken Cumhuriyetimizin değerlerini tamamen ortadan kaldırmak isteyen bir siyasi iktidarla karşı karşıyayız” diyen Uçar, “Siyasi iktidar hedeflerine ulaşmak için her türlü yola başvurmaktan çekinmemektedir. Cumhuriyetimiz 2. yüzyılına adım atarken Türkiye ve Gaziantep’i yönetenler; Valiler,  kaymakamlar, Cumhur İttifakı Belediye Başkanları milli bayramlarımızı kutlamaktan, Atatürk’ün manevi huzuruna çıkmaktan imtina etmekteler. Bu zat-ı muhteremler makamlarını Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve milli mücadelede cumhuriyet ve bağımsızlık uğruna şehit düşen kahramanlara borçlu olduklarını sakın ha unutmasınlar. Milli Bayramlarımızı kutlamaktan imtina eden, sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşım mesajları ile geçiştiren Vali ve Belediye Başkanlarını kınıyorum. Onları Gaziantep halkının vicdanına havale ediyorum. Gazianteplilerin ilk seçimde bu zat ı muhteremlere gereken dersi vereceğinden hiçbir şüphem yoktur. İnşallah ilk seçimde milletimiz iktidarda bulunanlara gereken dersi verecek ve ülkemiz Millet İttifakı iktidarında özlediğimiz günlerine kavuşacaktır.”

HOCAOĞLU SİNİRLENDİ

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda tören pandemi tedbirleri kapsamında sınırlı katılım ile tören düzenlendi.  Törene Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Özbay, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu ve partililer katıldı. Hocaoğlu, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bugün burada tören düzenlendi. Burada şehitlerimizin kemikleri sızlıyor. İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı olarak üç ilçe başkanımız ve partililerimiz ile birlikte 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamak üzere buraya geldik ancak ağlamak üzereyiz. Gaziantep Valisi, Garnizon Komutanı, Büyükşehir Belediye Başkanı, Emniyet Müdürü, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları yok. Neyi kutluyoruz? Pandemi döneminde Filistin’de ölenler için gıyabi cenaze namazı kılanlar nerede?”

Sözlerini sürdüren Hocaoğlu, Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ve il protokolünü istifaya çağırdı.  Hocaoğlu, “Milli Bayramlarını kutlamayanlar, dini bayramlarını kutlayacak yer bulamazlar. Şehitlerini anacak cami bulamazlar. Sayın Vali, Cumhurbaşkanının kentteki temsilcisidir. Kentin Valisi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlamaya gelmiyorsa onu da kınıyorum. Utanç tablosudur” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM