[wp-story id="118872"] Hocaoğlu Gündemi Değerlendirdi – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $2.913,2200
 • EURO
  $0,9461
 • ALTIN
  $42.798,1300
 • BIST
  1,1721
Hocaoğlu Gündemi Değerlendirdi

Hocaoğlu Gündemi Değerlendirdi

İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu, düzenlendiği haftalık toplantısında önemli değerlendirmede bulundu.

“ Bu şehirde insanların sorunu beyran katmer değil, ekmek bulmaktır

“ Şahinbey Belediyesi 2 girişimci kadını perişan etti, yazık değil mi

“ İYİ Parti olarak gidilmedik köy, girilmedik ev bırakmayacağız

İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu, düzenlendiği haftalık toplantısında önemli değerlendirmede bulundu. “Gaziantep bir zamanlar CHP’nin kalesi idi” diye başlayan Hocaoğlu “ itiraf edeyim son 15 yıldır AKP’nin kalesi. Ancak son seçim Sayın Fatma Şahin, başta olmak üzere, AKP’li ilçe belediye başkanlar Gaziantep’te başarılı olduğu için değil; CHP ve İYİ Parti ittifak ruhuna uygun davranmadığı, bu bilinçte olmadığı ve halkı ikna edemediği için AKP kazandı. Özetle onlar iyi değildi, biz kötüydük. Hatalarımızdan ders aldık. Gaziantep, ittifak olsun, ya da olmasın İYİ Partinin kalesi olacaktır. Değişim başlamıştır”  dedi. Hocaoğlu, Neslihan Doğan ve kız kardeşine ait işletmelerin Şahinbey Belediyesi’nde yapılan bir imar değişikliği sonrası mahkeme kararına rağmen yıkıldığı iddiasında bulundu.

İl Binasında basın toplantısı düzenleyen Hocaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e teşekkür etti. Şahin’in nezaket gösterip, babalar günü dolayısı ile gönderdiği çiçekten dolayı teşekkür eden Hocaoğlu, Eleştiri ve övgüde nezaket çerçevesinde olmalıdır. Halk en alttan, en yukarıya kadar, bizlerden ülke, vatan için iyi şeyler yapmamızı bekliyor, kavga ve hakaret siyasetinden bıktı. Hizmet, hoşgörü ve saygı bekliyor. Gaziantep’te tüm siyasi parti temsilcileri, Sayın Valimiz ve tüm bürokratlar saygı ve sevgi sınırı aşmadı inşallah bundan sonrada aşmayacaktır. Gaziantep bizden hizmet bekliyor” diye konuştu.

EV EV DOLAŞACAĞIZ

“Gaziantep, ittifak olsun, ya da olmasın İYİ Partinin kalesi olacaktır” diyen Hocaoğlu “Değişim başlamıştır. İlk seçimde İYİ Parti 1.Parti olmadığı taktirde il başkanlığı görevinden istifa edeceğime söz veriyorum. Gaziantep’te gidilmedik köy, girilmedik ev kalmayacak, Gaziantep için üreten, çalışan herkesin ayağına gideceğiz. İYİ’lik hareketine katılmaya çalışacağız. Sanayiciden, çiftçiye, esnaftan, sanatçıya, doğa hareketinden, eğitime, Z kuşağından, yılların eskitemediği siyaset üstatlarına kapı kapı gezeceğiz. Tek kırmızı çizgimiz terördür. Bu vatanı canından çok seven herkesi göreve çağırıyoruz. Daha İYİ bir Gaziantep için el ele olacağız. Bir devir kapanmıştır. İYİ Parti Gaziantep’in kalesi olacaktır. Gaziantepte değişim başlamıştır, bu değişimi Gaziantep halkı sandıkta yapacaktır, biz yalnızca aracı olacağız”

MİLLET AÇ VE PERİŞAN

Gaziantep’in AK Parti’nin elinde kalan tek Büyükşehir olduğunu söyleyen Hocaoğlu, “O nedenle tüm güçleri ile Gaziantep ve ilçelerine odaklanıyorlar. Her şeyden bir algı oluşturmaya çalışıyorlar. Fransız İhtilali öncesi söylenen, “Ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler” söylemine bugün Gaziantep’te şahit oluyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in yaptığı bu. Sayın Şahin, Magazin programlarının baş aktörü oldu. Sayın Şahin’in çıktığı programları izleyen bir kişi, ‘Gaziantep’te herkesin tek sorununun sabah uyandığı zaman beyran mı içsek, katmer mi yesek olduğunu, akşam patlıcan kebabı mı yesek ayva kebabı mı yesek?’ olduğunu düşünür. Gaziantep’te hiç kimsenin geçim, ekmek sıkıntısı olduğunu düşünmez. Oysaki en pahalı baklava Gaziantep’te satılıyor. Türkiye’nin hiçbir yerinde baklavanın kilosu 180 TL değildir. Gaziantep’te hesap ödeyebilen bir kişi Türkiye’nin her yerinde hesap öder. İstanbul Boğaz’ında oturup yemek yediğiniz zaman ödediğiniz hesaptan fazlasını Gaziantep’te bir restoranda ödersiniz.”

MAHKEME KARARINI YOK SAYDILAR

Hocaoğlu, Neslihan Doğan ve kız kardeşine ait işletmelerin, Şahinbey Belediyesi tarafından yapılan bir imar değişikliği sonrası, mahkeme kararına rağmen yıkıldığını ileri sürdü. Hocaoğlu, “Bir kadın girişimci, KOSGEB’den destek alıyor, kendi iş yerini kuruyor, kardeşi ile çabalıyor, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile anlaşma yapıyor. Gaziantep şartlarında ayakta durmaya çalışıyor. Sonra ne mi oluyor. Sayın Tahmazoğlunun rant sahasına giriyor. Bu kadın girişimcinin kiraladığı yer belediye parseli ile birleştiriliyor. İmar tadilatı oluyor. Kadın girişimci hiçbir şeyden habersiz. Yatırım yapıyor, sözleşme yapıyor. Belediyeye harç ödüyor. Ama rant büyük, önce tahliye davası açılıyor. Kayıp ediliyor. Tahliye olmuyor. Sonra koskoca Akkent Cami inşaatını görmeyen Sayın Tahmazoğlu ve belediye personelleri, ekipleri gönderiyor. Buraya gelen ekipler, “Yapı ruhsata uygun değil, yıkılmalı’ diyor. İki kardeş girişimci, idare mahkemesine yürütmeyi durdurma istemiyle dava açıyor. Mahkeme süreci devam ederken yıkım gerçekleşiyor. Bir gün ansızın belediye ekipleri gelip, diş tırnak, KOSGEB destekli iki kadının iş yerini yerle bir etti. Bunun üzerine İdare Mahkemesi, “Dava konusu yer yıkılmıştır, Dava konusuz kalmıştır” diyerek davayı kapatıyor. Bu kadın girişimci, çaresiz tüm AKP yöneticilerinin kapısını çaldı. Ama sonuç yok, Tahmazoğlu o parsele binayı dikti bile. Bu kadın girişimciye ise, “git mahkemede dava aç hakkın varsa al” denildi. Sayın AKP Milletvekilleri, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız, Sayın AKP il başkanımız keşke kelebek tırtıllarına gösterdiğiniz özeni bu iki kadına da gösterseydiniz!” dedi.

4 YILLIK İMZA ATTIK

İl Binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan işletmeci Neslihan Doğan ise, “Rasaf Yolu’nda bulunan iki adet iş yerimizde 4 yıllık kira kontratı ile kiraladık. Kötü durumda bulunan alanları güzelleştirerek çalışmaya başladık. Bu işletmelerin kurulması için Ankara’ya giderek Gençlik ve Spor Bakanlığı ile sözleşme yaptık, harcamalar yaparak işletmelerimizi kurduk. Daha sonra aldığımız duyum ile adeta sarsıldık. İşyerimizin bulunduğu alanın yüzde 60’ı Şahinbey Belediyesi’ne geçmiş. Belediye, işletmelerimizi tahliye etmemiz konusunda bildirimde bulundu. Bunun ardından tahliye davası açıldı. Mahkeme, bizim lehimizde karar verdi. Bizimle birlikte 20 kadın personel çalışıyor. İdare Mahkemesinin lehimize verdiği kararları dahi çiğneyen Şahinbey Belediyesi, iki iş yerimizi yıktı. Milletvekillerine, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e, Şahinbey Belediyesi başta olmak üzere çalmadık kapı bırakmadık ancak hiç kimse bu zulme dur demedi. En sonunda, ‘gidin derdinizi mahkemeye anlatın” denildi. Suç duyurusunda bulunmamıza rağmen hiç kimse sesimizi duymadı. Ama bizler susmayacağız, hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Gerekirse Cumhurbaşkanımıza kadar gideceğiz” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM