SON DAKİKA

İMAMCIK. İMAMCIK OĞLU İMAMCIK

Bu haber 30 Mart 2018 - 14:21 'de eklendi ve 1020 okundu kez görüntülendi.
Bakış açıları değişip, edilgenlikler arttıkça, adı pragmatizm konulup “bedeli mukabilinde” her türlü kaypaklık mubah oldu. Öyle ki, bu kaypak zemin, en iyi piyasayı hiç olmaması gereken yerde buldu. İmamlarda.
 
Bize anlatılıp tanımlanan “imam” ile günümüzdeki imamlar arasında “insan” kadar büyük bir fark var.
Bunu yaşadığımız olayları değerlendirip bizlere dayatma şekillerinden anlıyoruz.
 
Etekli ya da kot pantolonlu bir kadına taciz olayı yaşanıyor. Biz bekliyoruz ki bir imam çıksın “edep yahu, terbiyeye kendi nefsinden başla” desin. Karşımıza imamcık çıkıyor, “kadının yeri evidir” diyor.
 
7 yaşından küçük çocuklar TV programına çıkıyor, program eleştiriliyor. Bazı sapkınlar tarafından çocuklarda tahrik unsuru görülüyor. Yine umuyoruz, bir imam çıksın “Bre müslüman, hiç mi Allah’tan korkmaz utanmazsın, onlar el kadar çocuk, tahrik unsuru görüyorsan, git tedavi ol, adileşme, sapıklaşma” desin. Olmuyor. İmamcık çıkıyor “onların bacakları meydanda” diyor..
 
Hırsızlık, yolsuzluk, dolandırıcılık almış başını gidiyor. En son tosuncuk olayını hep birlikte izledik. Dolandırılan kişileri, bir de dolandırıcıdan kurtarayım diyenler dolandırdı. Dolandıranlar da bir yerde haklı sayılır. Misal son sürat gelen bir arabayı aniden durduramazsın. Yavaş yavaş vites düşürerek durdurmak en mantıklısı. Bu dolandırılanların hali de öyle. Milyon milyon dolandırılan birini birden dolandırılmaktan kurtarırsan kafasını cama çarpar. (Bilimsel konuştum)
Biz bekledik ki bir imam çıksın “Efendiler, yarından tezi yok, hırsızları, dolandırıcıları cezalandırıyoruz” desin, hatta ve hatta TBMM’ye bunlar için bir dilekçe yazsın, “bu tür ahlaksızlıkların önüne geçilsin” desin. Bu da olmuyor, Bir imamcık çıkıyor “gıybet haram” diyor. Yetmiyor siyasi parti propagandası yapıp, başka bir siyasi partiye saldırıyor.
 
Ketçap mayonez, asansör, dondurma, gülmek hakkında fetva veriliyor, hatta ve hatta evlenme yaşını 7’ye çeken katırlar çıkıyor. Gözler imam arıyor “Lan yeter artık, çoluk çocukla, kızlarımız kadınlarımızla oynamayı bırakın. Biraz namuslu olun, şeref haysiyet nedir, onu öğrenin” diyecek. O da olmuyor. İmamcık rüyasında gördüklerini anlatıyor.
 
Şehit haberleri geldikçe, feryat figan eden, dinsin bu kavga diyen imamların yerinde, maşallah şehitlerimiz artıyor diyen imamcık oğlu imamcıklar…
Uzun lafın kısası, imam dediğin ahlak aşılamak zorundadır.
İmamcığın eline parasını, ağzına borazanını ver. Sabah akşam çalsın.
 
*Cık, cuk, çuk, cik: Azlık ve küçülme ekidir. “Azıcık” “Ömercik” gibi. (TDK’da böyle geçer)
 
Bu imamlar da henüz azdır, tam değildir. Ama bir şekilde olacaklar. Tam olmayı öğrenecekler, öğreteceğiz.
Misal; eskiden başkanlar vardı. Derneklerini ya da belediyelerini hakkıyla temsil eden. Tüm üyelerine eşit yaklaşan.
Parti il, ilçe, genel başkanları vardı aynı şekilde. Onlar başkandı.

Yusuf Gözüküçük
Deniz Yusuf Yıldırımyusufgozukucuk@gazianteptutku.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
UA-76681437-2