UA-123728131-1
reklam

 • DOLAR
  $1.734,5300
 • EURO
  $0,4790
 • ALTIN
  $50.766,9000
 • BIST
  1,1858
Mehmet Hanifi Ceber
Mehmet Hanifi Ceber
hanificeber@hotmail.com
İşi ehline bırakmak gerek
 • 0
 • 121
 • 06 Şubat 2021 Cumartesi
 • +
 • -

Yakında yapılacak olan müteahhitler seçimi olacak. 1400’e yakın üye burada adayını belirleyecek.
Gaziantep mart ayında yapılacak olan müteahhitteler derneğin seçimi olacak. İki aday yarışacak biri yıllarca müteahhitlik yapan Ömer Kantar diğer yanda ise mimar olan müteahhitler derneğinde genel sekreter görevini yapan Bora Kanevetçi iki aday yarışacak.

Bora Kanavetçi benim yıllardan beri arkadaşım. Ömer Kantar’ı ise seçim sürecinde tanıştım. Ama yaptığı inşaatlarla Gaziantep’in değil, Türkiye’nin en büyük müteahhitler arasında olduğunu ispatlayan bir iş insanı… Müteahhitler odasının odalar içinde maddi gücü en yüksek olmasına rağmen doğru düzgün bir odası yok. Bir mimarlar odası, Bir Makine Mühendisler odası, Bir eczacılar odası, bir Sanayi odası, Bir Ticaret odası gibi bir yerleri yok.
Bir binada bir oda içinde hapsi olmuş bir dernek. Basında 25 yılı geride bıraktım. Ama gel gör ki son 10 yıldan beri Müteahhitler derneğini inceledim. Bir gün bir basın açıklaması yok. Bir gün bir sorunu yok gibi. Ama müteahhitleri dinlediğiniz zaman hepsinin sorunu dağ gibi… ama dernek olarak bir gün bir sorunu dile getirdiğini görmedim.
Müteahhit arkadaşlara bir öneri sunuyorum. İşin ehline bırakılması lazım. Bana göre müteahhitlerin sorunu döviz artışı olarak artan maliyet ve arsa fiyatların yüksekliği gelir. Ama Birde müteahhit için ne sorunların olduğun ancak o bilir. Bir ufak evi tamir edeyim dedim. Arkadaş belediyede izin, işçi bulurken sorun, demir alırken , çimento için, sıkıntı üstüne sıkıntı. Aman arkadaş. Ufak evinin üstünü kamelya yaparken, zabıtanın biri gidiyor biri geliyor, işçi geliyorum diyor gelmiyor. Aman Allah inşaat işinde tövbe ettim. Allah müteahhitlere yardım etsin.
Bir hikaye anlatayım. Eskiden Adliye civarında yalancı şahitlik yapan insanlar varmış, davalılardan maddi durumu güçlü olan ve haksız olan gider böle yalan şahitlik yaptırırlarmış. Bunun karşısında suçlu suçsuz olur berat edermiş. Bir gün yine mahkemede yine yalancı şahitlik için adam bulmuş. Hakim yalıncı şahitliği tanımış. Ama yalancı şahit elini Kuran-ı Kerim el basıp yalan söylemesinden dayanamayan Hakim yalancı şahide eline sıva aleti mala alarak gösterir.
Hakim Yalancı Şahide yalancının evine bu girsin mi?
Yalancı Şahit bakar inşaat aleti girsin der.
Mahkeme başlar Yalancı Şahit yine yapacağını yapmıştır. Yalan söyleyeyim . Davanın seyrini değiştirmiştir.
Aradan 2 Yıl geçer Yalancı Şahit Hakimin yanına gelerek yalvarır.
Valla Hakimim Yalan Söyledim. Billah hakim Yalan Söyledim
Ben de Bir Gazeteci olarak Yıllardan beri merak ederim. Bu kadar inşaat sorunu varken, neden bir açıklama yapılmaz. Döviz artışı dolayı artan maliyetler, bulunmayan inşaat malzemeleri, artan arsa fiyatları, Belediye iş bitirimi alt yapı üst yapı, hiç mi bu müteahhitlerin sorunu olmaz. Pandemiden dolayı en çok zarar görenlerden inşaatçılar olurken nedense hiçbir konu gündeme gelmedi. Sayın Müteahhit arkadaşlara tavsiyem, Yarın başkan seçerken, sizin sorunları dile getirebilecek kişiye bu işin ehline vermenizi tavsiye ederim.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • YENİ
 • YORUM