DOLAR

16,6063

-0.47%
EURO

17,3987

-1.15%
ALTIN(gr)

970,41

-0,56%
BİST 100

2401.96

-0,56%
İŞİTME SORUNUNA ANKA’DA ÇÖZÜM BULDU

İŞİTME SORUNUNA ANKA’DA ÇÖZÜM BULDU

Kulak zarında delik ve tekrarlanan akıntı sebebiyle işitme problemi yaşayan genç kız, Gaziantep Özel ANKA Hastanesi’nde gerçekleştirilen operasyonla sağlığına kavuştu.

ABONE OL
18 Mart 2022 18:47
İŞİTME SORUNUNA ANKA’DA ÇÖZÜM BULDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 Yıllardır kulağında akıntı, uğultu, işitme kaybı şikayetleri bulunan 25 yaşındaki Elif Dağlı Gaziantep Özel ANKA Hastanesi’ne başvurdu. Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Cengiz Kara tarafından yapılan muayene ve tetkiklerinin ardından genç kızın kulak zarında delik ve işitme testinde duyma kaybı olduğu tespit edildi. Op. Dr. Cengiz Kara tarafından gerçekleştirilen timpanoplasti ameliyatının ardından sağlığına kavuşan Dağlı, operasyonun ardından taburcu edildi.

Sağlığına kavuştuğu için mutlu olduğunu dile getiren Elif Dağlı, “Ameliyatımı 3 hafta önce oldum.  Şu an dinlediğim müzikleri rahatlıkla duyabiliyorum. Daha önce ANKA Hastanesi KBB Uzmanı Op. Dr. Cengiz Kara’ya iki kardeşim de kulak ve burun ameliyatı oldu. Annem de tedavi için ANKA Hastanesi’ni seçti. Op. Dr. Cengiz Kara ailemizin doktoru oldu.  Hastanenin ilgisinden çok memnun kaldık. Yönetime ve sağlık personellerine çok teşekkür ederiz.”dedi

Op. Dr. Cengiz Kara ise başarılı geçen operasyon ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Hastamız bize kulağında akıntı, uğultu ve işitme kaybı şikayetleri ile başvurdu. Kulak zarında delik ve işitme testinde duyma kaybı olduğunu tespit ettikten sonra vakit kaybetmeden ameliyatını gerçekleştirdik. Şu an gayet iyi duyuyor. Kulak zarının delinmesi çoğunlukla enfeksiyonlara veya yaralanmalara bağlıdır. Kulak kanalında basınç artışına neden olan darbeler, kazalar veya patlamalar, delici cisimlerin kulağa sokulması kulak delinmesine neden olabilir. Kulak zarı delinmesi, zonklama, batma ve yanma, çınlama, işitme kaybı, dolgunluk hissi ve kulakta akıntı gibi belirtilerle kendini gösterir. Tedavi edilmezse orta kulakta ve çevre dokularda harabiyete sebep olur. Bu nedenle bu belirtiler ortaya çıktığında mutlaka uzman bir doktora başvurulmalıdır.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r