SON DAKİKA

Karacaoğlan Sosyal Tesisi Hizmet Vermeye Başladı

ŞEHİTKAMİL Belediyesi tarafından Karacaoğlan Mahallesi’nde yapımı kısa süre önce başlatılan ve içerisinde bay-bayan taziye evinin bulunduğu sosyal tesisin inşaatı tamamlandı. Hizmet vermeye başlayan sosyal tesis, mahalleliyi memnun etti.

Bu haber 20 Kasım 2018 - 18:15 'de eklendi ve 1829 kez okundu. kez görüntülendi.
   

Şehitkamil Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda yapımına başlanılan Karacaoğlan Sosyal Tesisinde çalışmalar tamamlandı. Mahalle nüfusunun yoğun olması nedeniyle yapımına başlanan ve mahalledeki ikinci sosyal tesis olma özelliğini taşıyan nitelikli sosyal tesis hizmete açıldı. Mahalle sakinlerinin ihtiyacını karşılayabilecek şekilde 770 metrekare alan üzerine 580 metrekare büyüklüğünde inşa edilen Karacaoğlan Sosyal Tesisi bay ve bayan taziye evinden oluşuyor. Taziye evi içerisinde; mescit, mutfak ve yemek yeme bölümü, abdest alma yeri ile tuvalet bulunuyor. Geniş bir kullanım alanına sahip sosyal tesis, 2 katlı olarak yapıldı. Sosyal tesis önünde otopark da yapıldı.

Karacaoğlan Mahalle Muhtarı Sadin Dilsiz, yapılan nitelikli sosyal tesisin mahallelerindeki önemli bir eksikliği giderdiğini kaydetti. Geniş sınırları ve yoğun bir nüfusa sahip olan mahallelerine ikinci bir sosyal tesisin yapılmış olmasının memnuniyet verici olduğunu dile getiren mahalle muhtarı Sadin Dilsiz, “Mahallemize gerçekten çok güzel bir tesis yapıldı. Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na çok teşekkür ederiz. Biz talepte bulunduk, Başkanımız da talebimizi karşıladı. Örnek bir sosyal tesis yapıldı. Mahallemizde 1 sosyal tesis vardı. Ancak mahallemiz büyük olduğu için tek sosyal tesis yetmiyordu, yetersiz kalıyordu. Daha önceden mahallenin büyüklüğünden dolayı birden fazla taziye olduğunda çadır istiyorduk. Yaz aylarında aşırı sıcaklardan, kış aylarında da aşırı soğuklardan olumsuz etkileniyorduk. Yakın mahallelerin taziye evlerini kullanıyorduk. Ama şimdi artık rahatladık. 2 katlı olan taziye evimiz çok görkemli ve nitelikli yapıldı” dedi.

UA-76681437-2