SON DAKİKA

KARKAMIŞ’IN KARDEŞ ŞEHRi İSTANBUL

Bu haber 25 Kasım 2019 - 12:01 'de eklendi ve 14887kez okundu. kez görüntülendi.

Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile kardeş belediye seçildiğini açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanları, Yerel Yönetimler Çalıştayı’nın ikincisi için İzmir’de toplandı. 11’i Büyükşehir, 10’u il olmak üzere 252 belediye başkanının davet edildiği ve üç gün sürecek olan çalıştayda, Karkamış Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi kardeş belediye ilan edildi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan, kardeş belediyeciliğin Karkamış’a maddi ve manevi anlamında çok büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Başkan Ali Doğan “ Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi tarafından, kardeş belediyecilik projesi kapsamında yapılan görüşmeler çerçevesinde yapılan değerlendirmede, ilçemiz kardeş belediyesinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi olduğu yönünde karar verildi.

Yaklaşık 16 milyon nüfusu ve ekonomik, kültürel zenginliğiyle sadece Türkiye’nin değil Dünyanın en önemli şehirlerinin başında gelen İstanbul ile kardeş şehir seçilmek bizleri tabi ki mutlu etti.

Bu bağlamda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Ekrem İmamoğlu’nun, Karkamış ilçemiz için her türlü maddi ve manevi desteği vereceğinden şüphemiz yoktur. Kardeş belediyemiz İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile gerekli protokoller yapılacak ve kardeş belediyecilik projesi kapsamında ilçemizin acil olarak ihtiyacı olan hizmetlerin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katkılarıyla hızlı bir şekilde başlatılacağına inancımız tamdır.

Bu kararın ilçemiz için hayırlara vesile olmasını diliyor ve bu tür dayanışmalara öncülük eden başta Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’na ve katkı sağlayan herkese teşekkür ederim.” dedi.

UA-76681437-2