SON DAKİKA

Karkamış’ta Ali Doğan Görevi Devraldı

Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan, mazbatasını aldıktan sonra belediye hizmet binasına gelerek görevi Nuh Kocaaslan’dan devraldı.

Bu haber 06 Nisan 2019 - 10:41 'de eklendi ve 15629 kez okundu. kez görüntülendi.

 

 

 

31 Mart Mahalli idareler seçimlerinden başarıyla çıkarak Karkamış Belediye Başkanı olan Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Ali Doğan, mazbatasını alıp belediye başkanlığı görevine resmen başladı. CHP Karkamış İlçe Başkanı Mehmet Polat ve seçilen belediye meclis üyeleriyle birlikte İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını alan Doğan, daha sonra belediye hizmet binasına geçerek görevi eski Başkan Nuh Kocaaslan’dan devraldı.

 

“GÖREVİMİ LAYIKIYLA YÜRÜTECEĞİM”

Doğan, makamında yaptığı açıklamada, seçim sürecinin bitip hizmet döneminin başladığına dikkat çekerek “Mazbatamızı aldığımız şu andan itibaren parti rozetimi çıkarttım ve belediye başkanlığı görevimi adil bir şekilde layıkıyla yürüteceğim. Memleketimizi birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde yönetip Nuh Başkanımızdan devraldığımız bayrağı daha ileriye taşıyacağız. Nuh Kocaaslan Başkanım Karkamış ve Barak halkına uzun yıllar hizmet vermiş bir büyüğümüzdür. Kendisinin bilgi, birikim ve tecrübeleri bizler için çok önemlidir. Memleketimize vermiş olduğu hizmet ve emeklerden dolayı Başkanıma teşekkür ederim” dedi.

 

KOCAASLAN, DOĞAN’A BAŞARI DİLEKLERİNİ İLETTİ

Üç dönem Karkamış Belediye Başkanlığı görevinde bulunan ve 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde AK Parti’nin Cumhur İttifakı MHP Adayı Mehmet Seydi Yılmaz’ı destekleme kararı neticesinde aday gösterilmeyen mevcut başkan Nuh Kocaaslan ise görevini bugün itibariyle Ali Doğan’a resmen devretti. Kocaaslan, yaptığı açıklamada, “Karkamış ve Barak için elimizi taşın altına koymaktan geri durmadık ve durmayacağız. Memleket için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bugün itibariyle görevimi Ali Doğan kardeşimize devrediyorum. Ali Bey genç bir kardeşimizdir. Karkamış ve Barak halkına hizmet yolunda Ali Doğan ve ekibine başarılar diler, kendisine teşekkür ederim” diye konuştu.

Doğan, eski başkan Nuh Kocaaslan’a hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi verdi.

Öte yandan mazbatasını alarak belediye hizmet binasına gelen Ali Doğan, personel tarafından çiçeklerle karşılandı.

UA-76681437-2