SON DAKİKA

Karkamış’ta Ali Doğan Rüzgarı

CHP Karkamış Belediye Başkan Adayı Ali Doğan, mütevazi kişiliği ve vizyonuyla kısa sürede halkın gönlünde taht kurdu.

Bu haber 09 Şubat 2019 - 11:33 'de eklendi ve 14829 kez okundu. kez görüntülendi.

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Karkamış Belediye Başkan Adayı Ali Doğan, seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Hayırsever işadamı kimliğiyle de tanınan Doğan, kısa sürede halkın büyük sempatisini kazandı. Tek hedefinin doğup büyüdüğü topraklara hizmet etmek olduğunu söyleyen Doğan, Karkamış’ın ve Barak yöresinin hizmetkârı olmak için yola çıktığını vurguladı.

“MAKAMDA OTURMAYA DEĞİL HİZMETKÂR OLMAYA GELİYORUZ”

Karkamış’ın gerek coğrafi konumu, gerekse tarihi dokusu ve kültürel zenginlikleriyle Türkiye’nin önemli yerleşim yerleri arasında olduğuna dikkat çeken Ali Doğan, “Bu yola çıkarken halkımıza nasıl verimli olabileceğimizi, Karkamış’ı ve Barak Ovası’nı nasıl kalkındıracağımızı planladık. Üreten bir belediye modeli oluşturacağız.  Halkımızın beklentilerini ve memleketimin sorunlarını biliyorum. Mesai kavramı gözetmeksizin Karkamışlı ve Baraklı vatandaşlarımızın hizmetkârı olacağız. Makamda oturmaya değil, halkımın hizmetkârı olmaya geliyorum” ifadelerini kullandı.

BELEDİYENİN KAPILARI HALKA AÇILACAK

Sadece seçim kampanyası sürecinde değil, seçimden sonra da halkın yanında olacağını özellikle belirten Ali Doğan, “Halkımızın büyük ilgisiyle karşılaşmak beni son derece mutlu ediyor. Halka uzaktan bakan bir yönetim anlayışını kesinlikle kabul etmiyorum. Seçildiğimiz andan itibaren Karkamış ve Barak yöresinin kalkınması için projelerimizi hayata geçirmeye başlayacağız. Haftada bir gün halk günleri programı düzenleyeceğiz ve bu program ile belediyenin kapılarını halka açıp vatandaşlarımızın sorunlarıyla doğrudan ilgilenip, kısa sürede çözüme kavuşturacağız. Bizim dönemimizde partili partisiz ayrımı kesinlikle yapılmayacaktır. Halkın her kesiminin hizmetkârı olacağımdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

“KİMSEYİ İŞİNDEN- AŞINDAN ETMEYECEĞİZ”

Karkamış ve Barak’ta hem istihdam alanını genişletmeyi hem de halkın refah seviyesini yükselterek örnek bir belediyecilik yönetiminin öncelikli hedefleri arasında yer aldığını belirten Doğan, “Her fırsatta dile getiriyorum bizler yaşadığımız bölgeyi hep birlikte güzelleştirip Karkamış’a ve Barak Ovası’na marka değeri katacağız. Bu çalışmaları yaparken bize oy veren veya oy vermeyen diye kimseyi ayırmayacağız. Bu anlamda kimsenin endişesi olmasın, Liyakat’ı ön planda tutup, her bir çalışanımızın hakkını koruyup kollayacağız” şeklinde konuştu.

“AYRIŞTIRMADAN BİRLEŞECEĞİZ”

Yıllardır sen ben anlayışının hakim olduğu bir algıyı da kırarak biz olmaya geliyoruz diyen Ali Doğan, “Rabbim nasip ederse bizim dönemimizde Karkamış ve Barak’ta ayrım ve ayrıcalık kesinlikle olmayacaktır. Aşiret ayrımının olmadığı bir yönetim anlayışı ise olmazsa olmazımızdır. Bizim dilimiz sevgi dili, davranışımız ise hoşgörü davranışı olacaktır”.dedi.

“KARKAMIŞ’I TİCARET AKLIYLA YÖNETECEĞİZ”

Karkamış Belediyesi’nin alışılmış yönetim anlayışının dışına çıkılarak hassas ve şeffaf bir prensiple yönetileceğini söyleyen Ali Doğan, “Halkın hizmetkarı olmak için çıktığımız bu yolda Karkamış ve Barak için gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız. Vizyonumuzu Karkamış’ı ve Barak Ovası’nı kalkındırmak olarak belirledik. Projelerimizi de bu doğrultuda belirledik. Karkamış için birbirinden değerli projeler belirledik. Karkamış’ı ticaret aklıyla yöneteceğiz” diye konuştu. Öte yandan Ali Doğan’ın Karkamış için hayata geçirmeyi planladığı birbirinden değerli projeleri önümüzdeki günlerde açıklayacağı öğrenildi.

ALİ DOĞAN KİMDİR?

14 Ekim 1975 yılında Gaziantep’in Karkamış ilçesinde dünyaya gelen Ali Doğan, ortaöğretimi Karkamış’ta tamamladı. Nizip Endüstri Meslek ve Teknik Lisesi’nden mezun olan Doğan, vatani görevini tamamladıktan sonra Karkamış Barajı’nda tekniker olarak iş yaşamına başladı. 2000 yılında ise Nizip’te faaliyete geçirdiği kendi şirketiyle hayalini kurduğu iş dünyasına adım attı. İş yaşamında elde ettiği başarılarla adını duyuran Ali Doğan, 2004’te Gaziantep’te, 2005 yılında Adana’da iş sahasını genişletti. Sonraki yıllarda ise İzmir’de inşaat sektörüne yönelik yatırım yaptı. Evli olan Doğan, 3 kız 1 erkek olmak üzere 4 çocuk babasıdır.

UA-76681437-2