[wp-story id="118872"] “GAZİANTEP, BİZİM!” – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.528,4100
 • EURO
  $1,0880
 • ALTIN
  $48.674,5000
 • BIST
  1,1727
“GAZİANTEP, BİZİM!”

“GAZİANTEP, BİZİM!”

İyi Parti Gaziantep İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu, Şahinbey Belediyesinin pandemi döneminde yoksul aileler başta olmak üzere esnafa yönelik gerçekleştirdiği yaklaşık 400 milyon liraya varan ayni ve nakti yardımların kaynağını sordu.

Pandemi sürecinde yoksul vatandaşlara yönelik yapılan yardımlara ilişkin açıklamalarda bulunan İyi Parti Gaziantep İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu, Şahinbey Belediyesi tarafından esnaf ve vatandaşlara yönelik yapılan yardım miktarının kaynağını sordu. Hocaoğlu açıklamasında, “Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu tarafından yoksul vatandaşlar ile kapalı olan esnafa yönelik gerçekleştirilen yardımların kaynağını merak ediyoruz. Tahmazoğlu açıklamasa bu yardımların kaynaklarını biz açıklayacağız” diye konuştu.

“YOKSULLUĞUN FOTOĞRAFINI
İKTİDAR TEMSİLCİLERİ ÇEKTİ”

Gaziantep’te on binlerce aileye yardım yapıldığını belirten Hocaoğlu, “Belediyelerimiz şu kadar aileye ve kişiye yardım yaptık diye övünç duyuyor. Demek ki bu kadar insan yoksullaştı, yardıma muhtaç oldu. Dünyanın hiçbir yerinde, ‘şu kadar insana yardım ettik’ diyerek övünen yerel yönetim görmedim. Keşke hiçbir insanımız yardıma muhtaç hale gelmese. Bugün yardım kurum ve kuruluşlarının kapısında oluşan kuyruklara bakıldığında orada bekleyen insanların yüzde 70’inden fazlasının kadın olduğunu görüyoruz. Bu durum yoksulluğun resmidir. Bir çuval patates için insanımız kuyruklarda bekliyorlar. Sayın Tahmazoğlu, kaç kişiyi Çanakkale’ye götürdün? Kişi başı kaç lira masraf ettin? Bu paranın kaynağını nereden buldun? Götürdüğün kişileri nasıl seçtin? Bu turları hangi tur şirketi ile yaptın? Açıklama bekliyorum? Rasaf yolunda kadın girişimci destek programından destek alan, bir kadının iş yerini, tahliye edilemez karı var iken, nasıl usulsüz yıktın? Sonra imar değişikliği yapıp kime kaç paraya sattın? Bunlara ivedi cevap bekliyorum? Karataş bölgesi deprem yönetmeliğinde hangi kuşakta? Bir deprem olsa bunun önlemi nedir. Senin için kolay takdiri ilahi der? Pandemi döneminde Kudüs için cenaze namazı kıldığın gibi, ölenlere Fatiha okur, aldığın ranta bakarsın. Milli Bayramlara ise 2012 yılında, kutlu doğum haftalarını kutladığınız tarihlerde çıkarılan genelgenin arkasına sığınır katılmazsın. Biz ise sizi sandığa gömene kadar durmayacağız” diye konuştu.

“GAZİANTEP İLE İLGİLİ PEMBE TABLO ÇİZİLİYOR”

İl Binasında basın mensupları ile bir araya gelen İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu, kent ile ilgili pembe tablo çizildiğini, vatandaşların sorunlarının görmezden gelindiğini söyledi. Hocaoğlu, “Gaziantep’te yaşamıyor olsak, Gaziantep’i, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin’in, affınıza sığınarak vurgulayayım, sabah programlarından, Şampiyon belediye başkanı reklamından, TBB başkanı oluşu algısından tanımaya kalksak; Gaziantep’te yaşayan herkesin hiçbir problemi olmadığını, tek problemlerinin sabahleyin beyran mı içsek, ciğer mi yesek? Üstüne baklavamı, katmer mi yesek? Öğlen lahmacun, kebap mı yesek? Akşam çağla aşı mı, yenidünya kebabı mı yesek?’ olduğunu sanırdım.”
Hocaoğlu açıklamasını şu şekilde sürdürdü;
“Gaziantep’te tüm yollarımız en az 5 şeritli, trafik ve otopark sorunun olmadığını, alt yapı, toplu ulaşım, yeraltı treni ağının, köylere kadar ulaşmış olduğunu düşünürdüm. Uyuşturucu, şiddet, gasp, hırsızlık yok. Milli bayramlarını, tüm milletvekili ve bürokrasi şölen içinde kutluyor. Pandemi Gaziantep ekonomisine hiç uğramadı, yüzlerce fabrika açıldı. İşsizlik hiç yok. Yoksulluk nedir Gaziantep bilmez. Gaziantep’in, Türkiye’yi bırakın,  dünyaya örnek bir il olduğuna inanırdım.  İnanın böyle olmasını en az sizin kadar bende isterdim. Keşke her şey böyle olsa da, bende bu şehirde yaşamanın gurunu yaşasaydım. Maalesef öyle değil? Sayın Fatma Şahin, İşte sizi bu gerçekleri görmeyişiniz sandığa gömecek. Yaptığını reklamlara sizde inanmaya başladınız.  AKP tüm metropolleri Millet İttifakına kaptırdı. Elinde bir Gaziantep kaldı. O da sizin başarınız değil, millet ittifakı olarak bizim başarısızlığımızdır. Biz geçmişten ders almayı öğrendik. Gaziantep’te Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in yeniden başkanlığa seçilmesi Cumhur İttifakının ya da Fatma Şahin’in başarısı değildir. Biz Millet İttifakı olarak CHP ile ortak çalışıp bir aday çıkaramadığımızdan dolayı Fatma Şahin kazandı. Şimdi bu hatamızı telafi edeceğiz. Sayın Fatma Şahin, siz Gaziantep’te katmerin tadını bilmeyen, yılda bir kez olsun evine baklava girmeyen aileler olduğunu biliyor musunuz? Bunların hesabını vermek zorundasınız. Gaziantepli çaresiz değil. İlk seçimlerde AK Parti’nin sandığa gömüldüğünü göreceksiniz.”

“SEÇİMİ KAYBEDECEKLER”

AK Parti’nin yerel seçimlerde çok sayıda Büyükşehir’i kaybettiğini ve ellerinde bir tek Gaziantep’in kaldığını söyleyen Hocaoğlu, “AK Parti’nin en güçlü olduğu illerden bir tanesi Gaziantep. Eğer Gaziantep’i kaybederlerse Türkiye’yi kaybederler. Bunu AK Parti’de biliyor. Ant olsun ki Gaziantep’te AK Parti’yi sandığı gömeceğiz” dedi Hocaoğlu açıklamasını şu şekilde sürdürdü;
“Son dönemde yapılan tek hizmet, Nizip – Gaziantep yolunun yapılmasıdır. Emeği geçenlere teşekkürü borç bilirim. Nurdağı – Gaziantep ölüm yolunun da biran önce bitirilmesini diliyoruz. Gaziantep Kalesindeki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ışıklı silueti kimin talimatı ile çıkarılmıştır, neden çıkarılmıştır, yerine konulacak mıdır? Biz bunun takipçisi olacağız. Konunun muhatabı kim ise cevap bekliyoruz?

“GAZİANTEP, BİZİM!”

Hocaoğlu, “Gaziantep’te yaşayanlar artık yalnız değil, AK Parti zulmünde yaşamak zorunda değil, ant olsun sizi sandığa gömeceğiz. Bu zulmü getirim kapısını kapatacağız. Gaziantepli yalnız değil, AK Parti’ye mecbur hiç değil. Gaziantepli yalnız değilsin, İYİ Parti 3 merkez ilçe, 6 taşra ilçe başkanı ve yönetimleri ile sahada ve yanınızda, il başkanı olarak benim telefonum 24 saat açık Gaziantep bizim. Gaziantepli katmeri, baklavayı televizyonda görmeyecek üretecek yiyecek” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM