[wp-story id="118872"] Kırmızı Çizgi Milletimiz – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $2.913,2200
 • EURO
  $0,9461
 • ALTIN
  $42.798,1300
 • BIST
  1,1721
Kırmızı Çizgi Milletimiz

Kırmızı Çizgi Milletimiz

CHP ve İYİ Parti,seçimi kazanmak için kırmızı çizgilerimiz kaldırdık.  Çizgimiz .  Millet olacak.CHP ve İYİ Parti teşkilatları birliktelik mesajları verdikleri toplantı herkesi kucaklayan adaylar bulacağız.’denildi

 

Millet ittifakı kazanacak

İyi Parti İl Binası’nda bir araya gelen CHP ve İyi Parti il ve ilçe yönetimleri ortak basın toplantısı düzenledi. ‘Millet ittifakının arkasındayız ve asla anlaşmazlık yok’ mesajı verilen toplantıda konuşan İyi Parti İl Başkanı Serkan Karakuş, MHP’nin Ak Parti’ye destek vereceğini belirterek ittifak görüşmelerine yeniden başladıklarını açıkladı. Karakuş, “Seçimde Büyükşehir’de İyi Parti adı altında girecektik. İlçelerde ise önce 5 ilçe CHP, 4ilçe İYİ Parti’de olacaktı. Daha sonra CHP teşkilatının talepleri ile tüm ilçelerde herkes kendi adayını çıkaracaktı. Ancak MHP’nin Ak Parti’ye destek olacak olması nedeniyle bizim anlaşmamız da yeniden yapılacak. Amacımız hangi parti ile değil Millet ittifakı olarak seçimi nasıl kazanacağımız olacak” ifadelerini kullandı.

 

HERKESE KAPIMIZ AÇIK

 

Serkan Karakuş, Büyükşehir adayı konusunda CHP ile ortak karar alacaklarını söyledi. Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Celal Doğan’la ilgili sorulan soruya da yanıt veren Karakuş, “Şu ana kadar ne genel merkezimiz, ne de il teşkilatımıza aday Celal Doğan olsun diye bir öneri gelmedi. Ortaya atılan isimlerden sadece iki tanesi ile birebir görüşmemiz oldu. Büyükşehir adayımızı CHP ile birlikte oturup karar vereceğiz. Belki genel merkezimiz adayları siz il ve ilçe teşkilatları olarak belirleyin de diyebilir. Genel merkezlerimiz de bizim önerilerimize kulak veriyor. CHP’nin Şahinbey’le ilgili girişimlerinde bu zaten ortaya çıkmıştı” diye konuştu.

 

HERKESİ KUCAKLAYACAK ADAYLAR OLACAK

 

CHP İl Başkanı Hayri Sucu ise, Millet ittifakının yeni kurulmadığını ve 2017 yılından bu yana devam ettiğini dile getirdi. Millet ittifakının üçüncü seçimine gireceğine dikkat çeken Sucu, “Bu ittifak yeni kurulmadı. Bizim amacımız da seçimleri kazanabilmek. Millet ittifakı olarak yüzde 50’nin üzerinde oy almalıyız. Almak için de İyi Parti ile birlik olacağız. Senin adayın benim adayım davası ile değil kazanabilecek, herkesi kucaklayabilecek adaylarla yola çıkacağız. İnşallah herkesi kucaklayacak en iyi adayı çıkarıp seçimleri kazanmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Parti adayı değil, kazanabilecek adayları

CHP’nin Şahinbey ilçesini istemesi ile ilgili olarak sorulan soruya da cevap veren Sucu, “Biz sadece kendimizin değil İYİ Parti’nin de iyiliğini istiyoruz. Teşkilatımızı çalıştıracak, sandıklara sahip çıkacak şekilde seçime girmek istiyoruz. O yüzden de Şahinbey’le ilgili taleplerimiz olmuştu. Genel merkezimize de ilettik. Genel merkez de her ilçede kendi adayını çıkarma kararı almıştı. Ancak şimdi ittifakla ilgili görüşmeler yeniden başladı. Bizler de İyi Parti ile birlikte hareket edip en iyi adayları çıkaracağız. Parti adayı değil, kazanabilecek adayları belirleyeceğiz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM