SON DAKİKA

KÖYLÜ’NÜN DERMANI TUNCEL

CHP Şehitkamil Belediye Başkan Adayı Avukat Nesrin Tuncel seçim bölgesindeki köylere çıkarma yaptı.

Bu haber 17 Mart 2019 - 23:22 'de eklendi ve 5929 kez okundu. kez görüntülendi.

CHP Şehitkamil Belediye Başkan Adayı Avukat Nesrin Tuncel seçim bölgesindeki köylere çıkarma yaptı. Kalabalık bir partili grupla Sülüklü, Arıl, Batal, Taşlıca ve daha birçok köyü ziyaret eden Tuncel, köylülerin sorunlarını dinledi. Arazilerini sulama sorunu yaşadıklarını, arazilerini işleyemeyecek ve hayvancılık yapamayacak duruma düştüklerini dile getiren köylüler 31 Mart Yerel Seçimleri’nde Tuncel’e destek sözü verdiler.

KÖYLÜ’NÜN DERMANI TUNCEL

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Şehitkâmil Belediye Başkan Adayı Avukat Nesrin Tuncel, Şehitkamil’e bağlı köyleri ziyaret etti. Köylülerden yoğun bir ilgi gören Tuncel köylü vatandaşların sorunlarını dinledi. Seçim çalışmalarına aralıksız devam eden Tuncel, köylü vatandaşın sorunlarını dinledi ve bu sorunların çözümü sözünü verdi. Köylülerden de destek sözü alan Tuncel ile köylüler fotoğraf çektirmek için adeta yarışa girerken, Tuncel’in köylüye derman olacağına inandıklarını söylediler.

KÖYLÜ VATANDAŞTAN TUNCEL’E YOĞUN İLGİ

Tuncel’i yoğun bir ilgiyle karşılayan köylü vatandaşlar sorunlarını Tuncel’e anlatırken, “Köylerimizde sosyal tesis yok. Olanlar da yetersiz kalıyor. Köyümüzün yollarına bakım yok. Bizi sadece seçim zamanı ziyaret eden siyasetçi istemiyoruz. Sorunlarımızla sürekli ilgilenen yöneticiler istiyoruz. Arazilerimizi sulayacak imkanımız yok. Arazilerimizi işleyemez duruma geldik. Çiftçilik bitirildi. Yem fiyatlarının yüksekliğinden dolayı hayvan besleyemiyoruz. Köylü insan arazisini işleyemezse, hayvancılık yapamazsa ne ile geçinecek? Sorunlarımıza çözüm üretin” ifadelerinde bulundu.

BİRLİKTE ÜRETECEĞİZ VE BİRLİKTE BÖLÜŞECEĞİZ

Köylerde baharın yünü göstermeye başladığına dikkat çeken ve “Mart’ın sonu bahar” diyerek köylü vatandaşın adeta yüreğine su serpen Avukat Nesrin Tuncel ise, “Köylerimizin sorunlarını tek tek biliyoruz. Bu sorunların çözümü için Şehitkamil Belediye Başkanlığı görevine talibiz. Köylü vatandaşımızın sulayamadığı arazisinin sulanması için, yem alamadığı için bitirilen hayvancılığın yeniden yapılmaya başlanması için ne gerekiyorsa yapacağız. Köylü milletin efendisidir diyen düşüncenin bir neferi olarak köylü vatandaşımızın kalkınması adına ne gerekiyorsa yapacağız. Birlikte çokça üreteceğiz ve hakça bölüşeceğiz” şeklinde konuştu.

UA-76681437-2