Pet Shop
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 2. Bileşim meclis toplantısında Gaziantepspor tesislerin imar düzenlemesi yaparak tekrar meclise gelmesiyle CHP Grup başkanı Yılmaz Kireç ve Ak Parti Meclis üyesi Halil Uğur arasında kısa bir polemik yaşandı.

Uğur,”Kireç  Bütün maddeler itiraz ediyor”

CHP Grup Başkan vekili Yılmaz Kireç ile Ak Parti Grup Başkanvekili Halil Uğur arasında ‘her maddeye’ itiraz konusunda tartışmaların yaşandığı mecliste devreye Toprak girdi. Uğur, “Bütün maddelerde Yılmaz Kireç ’in itirazı var, reddi var” dedi.  Kireç, “Doğru olarak yapılan şeylere red vermiyoruz. Siyasi olarak bakmıyoruz” diye cevap verdi. Başkan Yardımcısı Osman Toprak bunun üzerine söz aldı ve “Maalesef siz şehrin gelişimi açısından doğru olduğunu bildiğiniz şeylere bile siyaseten muhalefet şeyhi koymak zorunda hissediyorsunuz.  Getirmiş olduğumuz maddelerin bir kısmına red oyu vermenizi de makul karşılıyoruz. Ancak gündem maddelerini ufak değişikler yaparak yeniden getiriyorsunuz sözünüz çok göreceli” dedi.

Kireç,”Beton yığını yaptınız

Yılmaz Kireç ise, “İmar kanununa göre kararı uygulamak zorundayız. Kararları küçük bir değişiklik yapılarak getiriliyor. CHP olarak doğru olan maddelere imza atıyoruz. Ama belediye imar alanlarını, yeşil alanları beton yığını yapmaktan usanmadınız mı ? “ diye cevap verdi.

231 MİLYON FAİZ ÖDENDİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin 2021 yılında 231 milyon TL faiz ödediği öğrenildi.  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı’nın Birinci Birleşimi Büyükşehir Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşti. 2021 yılı faaliyet raporu görüşmesinde AK Parti grubu adına söz alan Ak Parti Grup Başkanvekili Halil Uğur, şunları kaydetti:  “Faaliyet raporlarının görüşmesini çok önemsiyorum. 2021 Faaliyeti raporunu inceledim.  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin 2021 yılı Mali Bütçesi 1 milyar 970 milyon olarak öngörülmüştür. Yıl içinde 445 milyon TL ek bütçe yapılmıştır. Bütçe gideri toplam ödeneği 2 milyar 415 milyon TL olmuştur. Yılsonunda bütçe giderleri 2 milyar 345 milyon TL olarak gerçekleştirilmiştir. Gider bütçesi oranı yüzde 97 oranında gerçekleşmiştir.  Yine 2021 bütçesi yılbaşında 1 milyar 820 milyon TL olarak belirlenmişti. Ek bütçeyle 2 milyar 365 milyon TL olarak belirlenmiştir. 2021 yılında gelir diğer programı yüzde 107 olmuştur. Bütçemiz dengeli bir şekilde gerçekleşmiştir.  Belediyemiz 2021 yılında birçok projeye de imza atarak hizmetler üretmiştir.”

Bir çok boş bilgi var

Halil Uğur’un açıklamalarında sonra CHP Grubu adına söz alan CHP Grup Başkanvekili ile Yılmaz Kireç de şunları kaydetti: “Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 2021 yılında 231 milyon TL faiz ödemiştir. Ön görülen faiz oranı 250 milyon TL olarak belirlenmiş. Bu kadar faiz ödeyen başka bir belediye var mıdır? Borçların birçoğu kur farkından kaynaklanıyor. Baktığımızda dış borçların hepsi dolar ve Euro cinsinden.  Faaliyet raporunu incelediğimizde birçok boş bilgi var. Muzaffer Ceylan’ın 10 sayfa fotoğrafı var. Ne yapmış da bu kadar faaliyet raporunda yer alıyor. Türkü söylenmişler, spor yapmışlar bunları faaliyet raporuna eklemişler. Yazık vallahi.  Borç stok durumuna baktığımızda kısa vadede borç stoku 914 milyon TL, Uzun vadede borç stoku 1 milyar 516 milyon TL.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r