SON DAKİKA

Mezarlıklarda bayram öncesi temizlik 

Gaziantep büyükşehir belediye başkan yardımcısı Mehmet berk,”İl genelinde yaklaşık 200 personel ile tüm mezarlıkların kireçleme, budama, ot yolma, çim biçme, yol, parke-kilit taşı gibi bakımları yaptırıyoruz. Aileler rahatlıkla mezatlığı ziyaret etmesini sağlayacağız.”

Bu haber 29 Mayıs 2019 - 22:58 'de eklendi ve 4929 kez okundu. kez görüntülendi.

Gaziantep büyükşehir belediye başkan yardımcısı Mehmet berk,İl genelinde yaklaşık 200 personel ile tüm mezarlıkların kireçleme, budama, ot yolma, çim biçme, yol, parke-kilit taşı gibi bakımları yaptırıyoruz. Aileler rahatlıkla mezatlığı ziyaret etmesini sağlayacağız.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan yardımcısıs  Mehmet Berk,” Mezarlıklar Müdürlüğüne bağlı 9 ilçe ve 513 mahalledeki toplam bin 200 mezarlıkta Ramazan Bayramı öncesinde yoğun şekilde bakım, onarım ve temizlik çalışma başlattık.İl genelinde yaklaşık 200 personel ile tüm mezarlıkların kireçleme, budama, ot yolma, çim biçme, yol, parke-kilit taşı gibi bakımları yapılıyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in talimatıyla  başkan yardımcıcsı Mehmet Berk,Mezarlıklar Müdürlüğü ekipleri tarafından il genelindeki mezarlıklarda yoğun şekilde temizlik, onarım ve bakım çalışmaları başlatık. Gaziantep merkezdeki Asri ve Yeşilkent mezarlıkları ile Nizip, İslahiye, Araban, Nurdağı, Yavuzeli, Oğuzeli, Karkamış ilçelerindeki mezarlıklarda ot yolma, çim biçme ve ağaçlarda kireçleme çalışmaları başlatıldı. İl genelindeki 513 mahallede yer alan toplam bin 200 mezarlıkta ot yolma, ağaç budama, yol yapım, levha yenileme çalışmaları yürütülüyor.

Bayram için özel güvenlik tedbiri
Berk,”Bayram öncesinde güvenlik kameraları ve Mezarlıklar Bilgi Sistemi (MEBİS) de bakımdan geçirilirken, Ramazan ayında ise polis ve zabıtadan destek istendi. Aşırı yoğunluğun yaşanacağı mezarlıklarda, bayram ziyaretlerinde yoğunluk yaşanmaması için gerekli tedbirler de alındı.dedi
Şehitlikte fidan, mezarlıkta Kur’an-ı Kerim dağıtılacak
Vatandaşların huzur ve güven içerisinde yakınlarının mezarlarını ziyaret edebilmeleri için yürütülen çalışmalarla birlikte, Arefe Günü’nde ücretsiz olarak Yasin-i Şerif dağıtılacak. Arefe ve bayram gününde şehitliklerde ise fidan ve bez torba dağıtımı gerçekleştirilecek. Mezarlıklarda görevli hocaların hazır şekilde bekleyeceği, talep üzerine ücretsiz olarak vatandaşlarının mezarları başında Kur’an-ı Kerim okuyacağı belirtildi. İmamların mezarlıklara kurum araçları ile ücretsiz getirilip götürüleceği duyuruldu.
Mezarlıklar Müdürlüğündeki idari personelin de arefe ve bayram gününde vatandaşlara yardımcı olacak şekilde görev yapacağı öğrenildi.

UA-76681437-2