SON DAKİKA

MHP Yerelde iktidar Olabilir mi?

Hiçte zor değil 31 Martta 2019’da yapılacak olan seçimlerde  MHP en az 4-5 ilçe belediyeyi alması ve birde büyükşehir belediye kazanması hiçte zor değil.

Bu haber 30 Ekim 2018 - 18:34 'de eklendi ve 3929 kez okundu. kez görüntülendi.

MHP geçen seçimde Oğuzeli’ne inandı kazandılar. Bu seçimde  belediyeleri kazancağız diye inanırlarsa güçlü adaylar çıkarırlarsa  yerelde  iktidar olurlar.

MHP belediye sayısını artırabilir mi?

MHP bundan önceki seçimlerde  kazanamayız diye  son haftaya girerken oyları  şimdi Ak Parti’ye daha önce de  sağ partilere aktarmıştı. En son belediye seçiminde Oğuzeli’ni kazanacağını inandılar, oylarına sahip çıktılar ve sonuç olarak  belediyeyi kazandılar.

 NİZİP, Nurdağı, Oğuzeli, Şehitkamil ve diğer belediyeleri kazanabilir mi?

MHP bu seçimde  Oğuzeli’nden emin. Şu anki Oğuzeli Belediye Başkanı Sait Kılıç, başarılı çalışmaları ve oradaki vatandaşların gönlünü kazandı. Herkes tarafından sevildi.  Bunun yanı sıra  Nizip,  Nurdağı  MHP’nin kalesi durumunda. Oradan seçime atılırlarsa, çok rahat kazanabilecek güce sahipler. Belediye  kazanamazsa bile çok  sayıda belediye meclis üyesi  çıkarabilirler.  Ama MHP güçlü adaylarıyla  bu seçimi kazanabilir.

 Büyükşehir ve iki büyük ilçeyi  MHP Kazanabilir

MHP son dönemlerde  yıldızı hızla yükselen, kararsızların ve Ak Parti’den kopanların  MHP’ye akın akın geldiğini duyuyoruz.  MHP Eğer bu seçimlerde çok güçlü adaylarıyla  ve güçlü meclis üyeleriyle  seçime girerse,  Şehitkamil’i  Nizip’i, Nurdağı’nı ve  Oğuzeli’ni kazanabilir. Bu ilçeleri kazanan siyasi parti Büyükşehir’i de kazanma şansı çok yüksektir.

UA-76681437-2