SON DAKİKA

MHP’de bayram coşkusu

Ramazan Bayramı dolayısıyla MHP Gaziantep İl Başkanlığında bir araya gelen partililer bayramlaştı.

Bu haber 06 Haziran 2019 - 12:51 'de eklendi ve 2529 kez okundu. kez görüntülendi.

Gaziantep İl binasında gerçekleştirilen bayramlaşmada partililer Ramazan Bayramının mutlu ve huzurlu bir şekilde geçmesi dileklerinde bulundu.

BAYRAM KARDEŞLİK, BİRLİK BERABERLİK, HUZUR DEMEKTİR

Gaziantep halkına hayırlı bayramlar dileyen MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, bayramın kardeşlik ve huzur olduğunu söyledi. Taşdoğan, “Bayram kardeşlik, birlik beraberlik, huzur demektir. Bu bayramın birlik beraberliğimize, huzurumuza vesile olmasını diliyorum. Türkiye Cumhuriyeti zor günler yaşıyor, bir kuşatılmışlık altında. Bu kuşatmayı yarmak için kahraman ordumuz bugün Pençe operasyonu ile terör örgütlerinin yuvalarını başlarına yıkmaktadır. Türk dünyasında bir huzursuzluk almış başını gidiyor. Bütün bunların aydınlığa çıkmasını cenabı Allah’tan diliyorum TSK’nın cephede nöbet tutan kahraman evlatlarına hayırlı bayramlar diliyorum. Onlar o cephelerde bizim rahatça bayram yapabilmemiz için mücadele ediyorlar.  Onların zaferi hepimizin zaferidir” dedi.

 

BU TÜR İNSANLAR GAZİ ŞEHRİMİZE YAKIŞMIYOR

 

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay ise Ramazan Bayramı’nı kutlarken Gaziantep’te tepki çeken cami imamının söylerine değindi. Atay, “Gaziantep halkının mübarek Ramazan bayramını kutluyorum. Allah her sene bugünlere çıkarsın. Bizim burada sağlıklı, huzurlu bir şekilde bulunmamız için canlarını feda eden askerlerimize Allah zeval etmesin. Allah güç kuvvet versin. Gaziantep’e yakışmayan bir hadise yaşandı. Bayram namazında kendini bilmez bir cami imamının söylemiş olduğu kelimeler aslında onun içindeki haleti ruhiyesindeki pisliği gösteriyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti kolay kurulmadı. Kurtuluş Savaşı’nda binlerce şehidimiz vardır. Bu tür insanlar gazi şehrimize yakışmıyor. Bu gibi insanlar layık oldukları cezaları bulsunlar” ifadelerini kullandı.

 

BU KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

MHP Gaziantep İl Başkanı Muzaffer Çelik, “Dostluk barış, kardeşlik ve paylaşma huzurunun en yüksek olduğu, on bir ayın sultanı Ramazan’ı geride bıraktık. Hep beraber dostluk ve kardeşlik içinde buluşmanın verdiği mutlulukla, coşkuyla bayramlaşıyoruz. Huzur içinde bayramlaşmamıza vesile olan ecdadımızı ve onların bugün temsilci olan TSK’yı yad etmek istiyorum. Pençe Harekatı kapsamında Kuzey Irak’ta teröristleri yuvasında boğan askerimize başarılar diliyorum. Gaziantep’imizde bir cami imamının, bayram namazı hutbesinde hiç alakası olmayan yalan yanlış beyanlarla aziz tarihimizi lekelemeye yönelik yaptığı söylemlerinden dolayı din görevlisini kınıyorum. Bu konunun takipçisi olacağız” dedi.

UA-76681437-2