[wp-story id="118872"] MİMAR SİNAN (DEVRİM) LİSESİ MEZUNLARI “HEDİK”LE BULUŞTULAR – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $2.913,2200
 • EURO
  $0,9461
 • ALTIN
  $42.798,1300
 • BIST
  1,1721
MİMAR SİNAN (DEVRİM) LİSESİ MEZUNLARI “HEDİK”LE BULUŞTULAR

MİMAR SİNAN (DEVRİM) LİSESİ MEZUNLARI “HEDİK”LE BULUŞTULAR

Mimar Sinan (Devrim) Lisesi Mezunları sosyal ve kültürel etkinliklerine bir yenisini daha ekleyerek bu yıl ilkini gerçekleştirdikleri “HEDİK GÜNÜ” düzenlediler.

Gaziantep Mimar Sinan Lisesi Mezunları eğitim-kültür ve sosyal etkinliklerine devam ediyor. Mezunlar bu etkinlikler kapsamında bu yıl ilkini düzenledikleri 1. Hedik Gününde buluştular.

Daha önce iftar yemekleri, bahar buluşmaları ve kariyer günleri yaparak bir araya gelen okul mezunları etkinliklerine artırarak ve yenisini de ekleyerek devam ediyorlar.

Amaçlarının sadece oku mezunlarını bir araya getirmek olmadığını, bu buluşma vesilesiyle hem okula hem de okul öğrencilerine fayda sağlamak olduğunu belirten Mimar Sinan Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Ahmet Doğan Yardı, maddi durumu zayıf öğrencilere de katkıda bulunduklarını belirterek şunları söyledi:

“Mimar Sinan Lisesi Mezunlarını bir araya getirerek kurduğumuz derneğin asıl amacı, hem mezun olduğumuzun eksiğini gediğini tamamlayıp okulumuza bir fayda sağlamak, hem de şu an okulumuzda okuyan öğrencilerimize elimizden geldiğince ‘ağabeylik’ yapmak. Aramızda ekonomik durumu iyi olan ve yardım gönüllüsü arkadaşlarımız da var. Biz onlarla birlikte okulumuzdaki ekonomik gücü zayıf olan çocuklarımıza maddi katkı sağlıyoruz. Ayrıca okulda düzenlediğimiz ‘Kariyer Günleri’ kapsamında öğrencilere çeşitli meslek dallarındaki alanında uzmanlaşmış arkadaşlarımızla birlikte seminerler düzenleyerek onların bilgi ve deneyimlerimizden faydalanmalarını sağlıyoruz. Ayrıca okul idarecileri ile koordineli olarak okulumuzun eksiklerini gidermeye çalışıyoruz. Daha önce ‘Bahar Buluşmaları’  ‘İftar Yemekleri’ ve ‘Kariyer Günleri’nde bir araya gelmiştik. Epey bir zamandan beri de hedik günü yapmayı planlıyorduk. Kısmet bugüneymiş. Bugün ‘Hedik Günü’ düzenleyerek ilkini gerçekleştirdik. Eğitim-Kültür ve Sosyal faaliyetlerimize yenilerini ekleyerek devam edeceğiz.” dedi.

Etkinliğe katılanlara hedik ve halka tatlı ikramı yapıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM