[wp-story id="118872"] Öğrencilerin Şahinbey ağıtı duygulandırdı – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.561,4000
 • EURO
  $1,0842
 • ALTIN
  $47.702,1500
 • BIST
  1,1768
Öğrencilerin Şahinbey ağıtı duygulandırdı

Öğrencilerin Şahinbey ağıtı duygulandırdı

Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen Şahinbey Ağıtını Güzel Söyleme Yarışmasına 43 lisenin katılırken, yarışmada öğrencilerin gösterdikleri performans ve sergiledikleri sahneler ayakta alkışlandı.

Ülgen Konukoğlu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Beyza Nur Polat’ın ses tonu yarışmayı izleyenleri duygulandırdı.

Gaziantep’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu Günü” Etkinlikleri Kapsamında, düzenlenen Liseler Arası “Şahinbey Ağıtını Güzel Söyleme” Yarışmaya il genelinde 43 okul katıldı. Gösterdikleri yüksek performansla Ülgen Konukoğlu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri alkışlandı. Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen yarışmaya katılan öğrenciler kostümleri, sahne performansları ve ağıtı seslendiren Ülgen Konukoğlu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Beyza Nur Polat’ın ses tonu yarışmayı izleyenleri adeta büyüledi. Yoğun bir tempoyla yarışmaya hazırlandıklarını ifade eden öğrenciler böyle bir yarışmanın düzenlenmesinden dolayı Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederek sahnelerdekileri olayı Antep Savunmasına konu olduğunu ve kent tarihi için olduğu kadar Türkiye tarihi içinde büyük önem taşıdığını ifade ederek olay anını adeta yaşadıklarını, yürekleriyle sahneye çıktıklarını ve 97 yıl önce Gaziantep’i düşmanların çizmelerinden korumak için canını kurşunlara siper eden Şahinbey’in anısının hafızalarda canlı tutulması gerektiğini ifade ettiler.

Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97.yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen “Şahinbey Ağıtını Güzel Söyleme” yarışmasına Ülgen Konukoğlu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Kübra Özdemir rehberliğinde Beyza Nur Polat, Tayfun Gül, Tamer Yavuz, Ayfer Yağmur, Hilmi Tunahan Gül, Seher Özdemir, Cebrail Avcı, Cuma Ali Ürkmez, Muhammet Mert, Yenidoğdu ve Cansu Tosun adlı öğrenciler görev aldı.. İzleyenlerin ayakta alkışladığı ekip adeta 97 yıl öncesinin salonda bulunanlar tarafından yaşamasını sağladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM