Pet Shop
Sağlık turizmine büyük katkı

Sağlık turizmine büyük katkı

ABONE OL
1 Ağustos 2022 13:01
Sağlık turizmine büyük katkı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Medical Point Gaziantep Hastanesi ile Hasan Kalyoncu Üniversitesi, ortak bir şekilde gerçekleştirdiği Sağlık Turizmi Elçiliği girişimcilik programı başladı.

 Program ile 21 ülkeden toplam 200 sağlık elçisi aldıkları eğitim sonrası Türkiye’nin sağlık turizmi için gayret gösterecek.

Medical Point Gaziantep Hastanesi ile Hasan Kalyoncu Üniversitesi işbirliği ile sağlık turizmi elçiliği girişimcilik programını hayata geçirildi. Medical Point Gaziantep Hastanesi ile Hasan Kalyoncu Üniversitesi, ortak bir şekilde gerçekleştirilen Sağlık Turizmi Elçiliği Girişimcilik Programı Eğitimleri Medical Point Gaziantep Hastanesi’nde başladı. Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan ve toplam 21 ülkeden 200 sağlık elçisinin eğitim alarak sağlık elçisi olarak görev yapacağı proje sonucunda Türkiye’nin dünyada sağlık üssü olması amaçlanıyor.

ÖNEMLİ BİR PROJE

Proje hakkında bilgi veren, Medical Point Gaziantep Hastanesi Uluslararası Hasta İlişkileri Birimi: ‘’ Kalyoncu Üniversitesi ile Medical Point Gaziantep Hastanesi’nin ortak bir şekilde düzenlediği Sağlık Turizmi Elçiliği Girişimcilik Programı’nı hayata geçiriyoruz. Hasan Kalyoncu Üniversitesi tarafından, Türkiye Ulusal Ajansı desteği ile Erasmus+ Programı bünyesinde uygulanan ‘Gençlik Çalışanları İçin Girişimcilik Eğitiminin Güçlendirilmesi” projesi kapsamında Gaziantep’e gelen 21 farklı ülkeden bir çok katılımcı Medical Point Gaziantep Hastanesi’ni ziyaret etti.  Programımız dört hafta devam edecektir. Bu süre içerisinde 21 ülkeden toplamda 200 tane misafirimiz gelecek. Biz bu misafirlerimize 4 hafta boyunca sağlık turizminin nasıl yapılacağı ile ilgili girişimcilik eğitimleri vereceğiz. Sonuç olarak ise bu 21 ülke de bizim sağlık turizm elçilerimiz olacak. Bu proje ile beklentimiz ülkemizde maddi manevi kar, prestij ve Türkiye’nin sağlık üssü olması noktasına katkı sağlamaktır.” dedi.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r