SON DAKİKA

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ BAHARIN GELİŞİNİ YAĞLI KÖFTE YARIŞMASI İLE KUTLADI

Bu haber 07 Mayıs 2018 - 17:50 'de eklendi ve 3229 kez okundu. kez görüntülendi.

Şahinbey Belediyesi Hıdrellez etkinlikleri çerçevesinde 7’ncisini düzenlediği  “Yağlı Köfte” yarışmasında kadınlar hünerlerini sergilediler.

Şahinbey Belediyesi tarafından baharın gelişini müjdeleyen Hıdrellez etkinlikleri kapsamında Kavaklık Parkı’nda düzenlenen yarışmada, önceden hazırlanan köftelik malzemeler kadın yarışmacılara verildi. Kadınlar, “başla” anonsunun ardından, yarım saatte en iyi köfteyi yapmak için yarıştı. Yarışmacılar, daha sonra hazırladıkları köfteleri jüri üyelerine servis etti.

GELENEĞİMİZİ YAŞATTIK

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu yedincisi düzenlenen yağlı köfte yarışmasında bir birinden lezzetli köftelerin yapıldığını belirterek, “Hıdırellez önemli bir gün. Baharın gelişini ve Hızır (a.s) ile İlyas (a.s) buluşmasını temsil ediyor. Bu anlamda piknik alanlarımızın hepsi vatandaşlarımız tarafından doldurulmuş durumda. Bizde Şahinbey Belediyesi olarak geleneksel hale getirdiğimiz yağlı köfte yarışmasının 7’ncisini gerçekleştirdik. Yarışmacılar birbirinden güzel köfteler yapmışlardı ellerine sağlık. Bu vesile ile tekrar tüm vatandaşların Hıdırellez’ini kutluyorum.” dedi.

HEM EĞLENDİK HEM YARIŞTIK

Yarışmacılar hem eğlendiklerini hem de yarıştıklarını belirterek, “Şahinbey Belediye Başkanına ve ekibine teşekkür ediyoruz. Düzenledikleri etkinliklerle hem eğlendik hem yarıştık. Her yıl burada Hıdırellez’in gelişini Şahinbey Belediyesi ile kutluyoruz “dediler.

Yarışma sonucu Güler Sönmez birinci, Yurdagül Can ikinci, Zemzem İlbeyi ise üçüncü oldu.

Dereceye girenlere altın, tüm katılımcılara ise köfte leğeni hediye edildi.

UA-76681437-2