[wp-story id="118872"] Şahinbey Belediyesi’nden bir rekor daha – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.839,6400
 • EURO
  $1,1397
 • ALTIN
  $61.704,4900
 • BIST
  1,1601
Şahinbey Belediyesi’nden bir rekor daha

Şahinbey Belediyesi’nden bir rekor daha

“Şahinbey Belediyesi her yıl geleneksel olarak düzenlediği kan bağışı kampanyasında yeni bir başarıya daha imza atıp 2.342 ünite kan toplayarak geçtiğimiz yıl toplanan sayının üzerine çıkıp yeni bir rekora daha imza attı. “ Şahinbey Belediyesi her yıl geleneksel olarak düzenlediği kan bağışı kampanyasında yeni bir başarıya daha imza atıp 2.342 ünite kan toplayarak geçtiğimiz yıl […]

“Şahinbey Belediyesi her yıl geleneksel olarak düzenlediği kan bağışı kampanyasında yeni bir başarıya daha imza atıp 2.342 ünite kan toplayarak geçtiğimiz yıl toplanan sayının üzerine çıkıp yeni bir rekora daha imza attı. “

Şahinbey Belediyesi her yıl geleneksel olarak düzenlediği kan bağışı kampanyasında yeni bir başarıya daha imza atıp 2.342 ünite kan toplayarak geçtiğimiz yıl toplanan sayının üzerine çıkıp yeni bir rekora daha imza attı.

Sabah saat 8.30’da başlayan kan bağışı kampanyası gece 21.30’a kadar 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda devam etti. Yağan yağmura rağmen vatandaşlar kan bağışı kampanyasına yoğun ilgi göstererek, Şahinbey Belediyesi’nin yeni bir başarıya daha imza atmasına destek oldular.

KAN VERMEK HAYAT KURTARIR

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, kanbağışı kampanyasına vatandaşın yoğun ilgi gösterdiğini; “Bu kampanyanın düzenlenmesinde öncülük eden Gaziantep Valimize ve Türk Kızılayımıza çok teşekkür ederim. Sabah 8.30 da başlayan kan bağışı kampanyamız 21.30’da son buldu. Havanın yağışlı olmasına rağmen vatandaşlarımızın kan bağışı kanpanyasına çok büyük bir ilgisi oldu. Geçtiğimiz yıl ki kan rekorumuzu geçerek toplamda 2.342 sayısına ulaştık. Toplamda dokuz yıl boyunca 14.402 ünite kan bağışını Kızılay’ımıza kazandırmış olduk. Bu rakamı üçle çarpmak gerekiyor. Çünkü 1 ünite kandan üç vatandaşımız faydalanıyor. Burada ki hedefimiz hem kan bağışcısı sayısını arttırmak, hem de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın kan ihtiyacını karşılamaktı. Önümüzde Ramazan Ayı var. Ramazan ayında kan bağışı düştüğü için bu programımızda bağışlanan kanlar Kurban Bayramı’na kadar bölgemizin kan ihtiyacını karşılayacak” dedi.

KEREM KINIK TEŞEKKÜR ETTİ

Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık sosyal medyada kendi hesabı üzerinden Şahinbey Belediyesi’nin kan bağışı kampanyasına destek verdi.

Kınık, paylaşımında “2342 iyi kalpli insan Şahinbey Belediye Başkanı Sayın Mehmet Tahmazoğlu’nun organizasyonu ile kan bağışında bulundu. Bu sayı bir rekor olmanın ötesinde çok özel ve çok erdemli bir davranış. Şifasına vesile olacağınız 2342×3 kişi için gönülden şükranlarımızla” diyerek kampanyanın önemine dikkat çekti.

BAŞKAN TAHMAZOĞLU’NA TEŞEKKÜR PLAKETİ VERİLDİ

Her yıl düzenlediği kan bağışı organizasyonlarıyla Türk Kızılay’ına önemli destekler veren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na Kızılay tarafından da teşekkür plaketi verildi. Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen kan bağışı organizasyonunda 2.342 kişi kan bağışında bulundu.

ŞÖLEN HAVASINDA GEÇTİ

Şahinbey Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu kan bağışı kampanyası için 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na gelen vatandaşlar, Gaziantep’in yerel sanatcısı Faruk Lök’ün söylediği şarkılarla halaylar çekip eğlenceli saatler yaşadılar. Başkan Mehmet Tahmazoğlu, alanda bulunan vatandaşlarla birlikte halay çektikten sonra kan vermeye gelen Türk Chopper Motosiklet Kulübü üyelerinin gösterisini izledi ve kendiside motor üzerinde alanda bir tur attı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM