[wp-story id="118872"] ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.839,6400
 • EURO
  $1,1397
 • ALTIN
  $61.704,4900
 • BIST
  1,1601
ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

Şahinbey Belediyesi her yıl geleneksel olarak düzenlediği kan bağışı kampanyası büyük bir katılım ile gerçekleşti. Kan bağışı için 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda Şahinbey Belediyesi tarafından stantlar kuruldu. Alana kan vermek için gelen vatandaşlar Şahinbey Belediyesi mehteran takımı tarafından marşlar söylenerek karşılandı. Stantların önünde sıraya giren vatandaşlar, Kızılay görevlilerinin yardımı ile kan bağışında bulundu. REKOR ŞAHİNBEY’DE […]

Şahinbey Belediyesi her yıl geleneksel olarak düzenlediği kan bağışı kampanyası büyük bir katılım ile gerçekleşti.

Kan bağışı için 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda Şahinbey Belediyesi tarafından stantlar kuruldu. Alana kan vermek için gelen vatandaşlar Şahinbey Belediyesi mehteran takımı tarafından marşlar söylenerek karşılandı. Stantların önünde sıraya giren vatandaşlar, Kızılay görevlilerinin yardımı ile kan bağışında bulundu.

REKOR ŞAHİNBEY’DE

2009 yılında 41 kişi ile başlanan kan bağışı kampanyasına 2013 yılında 2883 kişinin katılımıyla Türkiye kan bağışı rekoruyla taçlanan Şahinbey Beledyesi tek noktada kan bağışı toplama rekorunu 26 Nisan 2016 Salı günü yaptığı organizasyonla kendi rekorunu kırarak bu sayıyı 3.156’ya çıkarmıştı. Şahinbey Belediyesi kan bağışı kampanyasında en fazla kan bağışının yanı sıra, en fazla katılımcı ve en fazla bayan katılımcı rekorunu da kırarak örnek bir belediyecilik anlayışı ortaya koymuştu.

ÖZEL VE KUTSAL BİR GÖREV

Kan bağışı kampanyasına destek olan Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, “Bizde üç yıldır düzenli bir şekilde kan bağışında bulunuyoruz. Öncelikle Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğluna teşekkür ediyoruz. Evet bizde destek oluyoruz. Ancak bu işin gayretinin çabasının büyük kısmı Şahinbey Beleidye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nun üzerinde. Kan bağışı çok özel ve kutsal bir görev. Hem kendi sağlığımız için önemli, hemde bir hayatın yaşama tutunmasına vesile oluyoruz. Şahinbey Belediyemizi, Kızılayımızı ve özellikle bu bir gün içerisinde kan veren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Daha önce 3.500 rakamına ulaşarak Türkiye rekoru kırmıştık. İnşallah rakamı daha iyi noktaya götürürüz diye temenni ediyoruz.” dedi.

KAN VERMEK HAYAT KURTARIR

Gaziantep Halkı’nın cefakar, vefakar olduğunu belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise; “Gaziantep Valiliği, Şahinbey Belediyemiz ve Kızılay iş birliği içerisinde Kanbağışı kampanyamızı sürdürüyoruz. Vatandaşlarımız ve kurumlarımız kanbağışı kampanyamıza oldukca yoğun ilgi gösteriyorlar. Ramazan ayında kan bağışı az olduğu için bugün vereceğimiz kan inşallah bayrama kadar, Gaziantep’imizin ve bölgemizin kan ihtiyacını karşılayacak. Hem kendi vücudumuz taze kana sahip oluyor, hemde ihtiyaç sahibi en az üç vatandaşımıza kan vermekle onların hayatını kurtararak kendimizi bahtiyar ediyoruz. Ben kan bağışı yapan başta sayın Valimiz Ali Yerlikaya olmak üzere, tüm vatandaşlarımıza ve burada emek veren doktorlara, hemşirelere emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

12.060 ÜNİTE KAN TOPLADIK

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, vatandaşları kan bağışına teşvik ettiklerini belirterek şöyle devam etti:“ Geleneksel hale getirdiğimiz kan bağışının 9.’sunu gerçekleştiriyoruz. Yaptığımız bu kampanya ile vatandaşlarımızı kan bağışına teşvik ediyoruz. Böylelikle hem kan veren vatandaşlarımızın kanı tazelenmiş oluyor ve daha sağlıklı hale geliyor. 9 yıldır yapmış olduğumuz bu kampanyada 12 bin 60 ünite kan bağışını Kızılayımıza ve milletimize kazandırdık“ diye konuştu.

SIK SIK KAN VERMELİYİZ

Gaziantep İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman,  kan bağışının önemine dikkati çekerek, “Şahinbey Belediyesi ile kızılay’ın ortaklaşa yaptığı bu kampanyaya katılmaktan mutluluk duyuyoruz. Sık sık Kanbağışında bulunmak lazım. İhtiyaç olduğunda insanlara bu kanların ulaşabilmesi için Kızılay’a destek olmamız gerekiyor. Bu anlamda Şahinbey Belediyesi’nin kampanyaya vermiş olduğu desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

ŞAHİNBEY’İN ÖRNEK PROJELERİNDEN BİR TANESİ

AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Hasan Teke, Kan Bağışı kampanyasının örenk bir proje olduğunu belirterek, “Şahinbey Belediye Başkanına böyle bir kampanya başlattığı için çok teşekkür ediyorum. Şahinbey Belediyesi Türkiye’ye örnek olacak projeler yürütüyor. Bu projede onlardan bir tanesi. 100 yıl önce Şahinbey bu vatan, millet ve bayrak için hem canını, hemde kanını vermiş. Bizlerde Şahinbey’in torunları olarak, kanımızı veriyoruz. Gerekirse canımızıda vermeye hazırız” dedi.

Düzenlenen kanbağışı kampanyasına Gaziantep Valisi Aliyerlikaya, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Halil Uysal, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Hasan Teke, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM