[wp-story id="118872"] Şahinbey engellileri sevindirdi – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.816,5900
 • EURO
  $1,0934
 • ALTIN
  $62.365,6300
 • BIST
  1,1648
Şahinbey engellileri sevindirdi

Şahinbey engellileri sevindirdi

Yılın her günü engellilerin yanında olan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Engeliler Haftası’nda 61 adet akülü ve manuel tekerlekli sandalye dağıtarak, engelli vatandaşların yüzünü güldürdü. 1.894 ADET AKÜLÜ VE MANUEL TEKERLEKLİ SANDALYE DAĞITIMI YAPILDI Şahinbey Belediye Başkanı Tahmazoğlu, törende yaptığı konuşmada, göreve başladıkları 2009 yılından bu yana her yıl özellikle Dünya Engelliler Günü’nde ihtiyacı olan […]

Yılın her günü engellilerin yanında olan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Engeliler Haftası’nda 61 adet akülü ve manuel tekerlekli sandalye dağıtarak, engelli vatandaşların yüzünü güldürdü.

1.894 ADET AKÜLÜ VE MANUEL TEKERLEKLİ SANDALYE DAĞITIMI YAPILDI

Şahinbey Belediye Başkanı Tahmazoğlu, törende yaptığı konuşmada, göreve başladıkları 2009 yılından bu yana her yıl özellikle Dünya Engelliler Günü’nde ihtiyacı olan vatandaşlara akülü ve manuel tekerlekli sandalye dağıttıklarını, göreve geldiği günden bu yana 1.894 adet  akülü ve manuel tekerlekli sandalye dağıtımı gerçekleştirdiklerini belirtti.

Başkan Mehmet Tahmazoğlu, herkesin birer engelli adayı olduğuna dikkati çekerek, “Biz yılda iki defa böyle toplu tören yapıyoruz. Fakat sadece engeliler haftası ve engeliler gününde değil diğer zamanlarda da ihtiyacı olan engellilerimize akülü ve manuel tekerlekli sandalye ve diğer engelli kardeşlerimizin ihtiyaç duyduğu malzemeleri vermeye devam ediyoruz. Hükümetimiz engeli vatandaşlarımıza önem vererek, engellilere maaş, evde bakım parası ödeyip, akülü ve manuel tekerlekli sandalye dağıtımı yapıyor. Hükümetimizin aktardığı kaynaklarla, Gazilerimiz, şehit ailelerimiz ve engellilerimiz değer kazandılar. Kadın, erkek veya çocuk herkes bize emanet sahip çıkmamız gerekiyor. Bazen gazilerimize, şehit ailelerimiz ve engellilerimize pozitif ayrımcılık yapmamız gerekiyor. Göreve geldiğimiz günden buyana bu konuya özel bir hassasiyet gösteriyorum. Eğer ihtiyaç var ise engellilere desteğimizi arttırmaktan kaçınmayız” dedi.

BİRBİRİMİZE EMANETİZ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Gaziantep İl Müdürü Mustafa Yıldırım, Eski ve Yeni Türkiye arasında fark oluğunu ve kişilerin haklarının savunup verildiği bir olgu ortaya konduğunu belirterek, “Allah bizi yarattı ve bizleri bir birine emanet kıldı. Emanet kılınan kişiler sadece engeliler değil. Hepimiz birbirimize emanetiz. Bu emanete de dikkat etmemiz gerekiyor. Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve belediyeler sizlere verilen hakların takibi, korunması ve yerine getirilmesi konusunda sorumluyuz. Bizler Aile Sosyal Bakanlığı olarak ilimizde 8.660 evde bakım hizmeti veriyoruz. Bize ulaşan her engelimize yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.

ENGELİLER TOPLUMA EMANETTİR

Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şube Başkanı Hulusi Kalender, Şahinbey Belediyesi’nin her zaman engelinin yanında olduğunu belirterek, “Bir 10-16 Mayıs’ta daha bir araya geldik. Bu konuda Şahinbey Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Tahmazoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Bu hafta daha önce sakatlar haftası diyerek kutlanırken daha sonra Engeliler haftası olarak kutlanmaya başlandı. Keşke isim değişikliğinde olduğu gibi sorunlarımızda hızlı bir şekilde değişe bilseydi. Ancak 8-10 yıldır önemli değişikliklere tanık oluyoruz. Yani biz buna Başkan Mehmet Tahmazoğlu’ndan önce ve Başkan Mehmet Tahmazoğlu’ndan sonra diye ikiye ayırıyoruz. Tekerlekli sandalyeleri daha önce sağdan, soldan, yurt dışından tekerlekli sandalyeler alabilmek için birçok kurumun ve kişilerin kapısını çalardık. Ancak Şahinbey Belediye Başkanımız yılın her günü engellilere destek oluyor” dedi.

Şahinbey Belediyesi hizmet binası önünde düzenlenen tekerlekli sandalye dağıtım törenine, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Çanakkale Eceabat Adem Ejder, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Gaziantep İl Müdürü Mustafa Yıldırım, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şube Başkanı Hulusi Kalender, GÖR-BİR Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Aysel, Gaziantep Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hamza Bayındır ve Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı Mehmet Yeter, protokol üyeleri ve engeli vatandaşlar katıldı

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından engellilere sandalyeleri dağıtıldı.

Sandalyesine kavuşan engelliler, yardımlarından dolayı Şahinbey Belediyesi’ne ve Tahmazoğlu’na teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM