Pet Shop
ŞAHİNBEY KORO EKİBİ CUMHURBAŞKANIMIZIN HEYECANINI YAŞIYOR 

ŞAHİNBEY KORO EKİBİ CUMHURBAŞKANIMIZIN HEYECANINI YAŞIYOR 

ABONE OL
6 Ocak 2022 21:36
ŞAHİNBEY KORO EKİBİ CUMHURBAŞKANIMIZIN HEYECANINI YAŞIYOR 
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nin açılışını yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte ‘Beraber Yürüdük Biz Bu Yollarda’ şarkısını söyleyen Şahinbey Koro ekibi öğrencileri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte şarkı söylemenin kendilerini gururlandırdıklarını ifade ettiler.

HEYECANLI BİR GÜNDÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a piyano çalan Musa Türkoğlu “Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde 6 aydır piyano eğitimi alıyorum. Burada kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Cumhurbaşkanımız 25 Aralık Gazişehrimizin kurtuluşunda bizleri ziyaret etmişti. Bende kendisine  ‘Fikrimin İnce Gülü’ şarkısını çaldım. Benim için unutulmaz bir gündü. Hayatım boyunca o günün özel bir yeri olacak” dedi.

Şahinbey Belediyesi Konservatuarının en küçük öğrencilerinden Zeynep Seda Göçkün “Cumhurbaşkanımız Gaziantep’e geldiğinde onun için ‘Beraber Yürüdük Biz Bu yollarda’ şarkısını söyledik benim için çok güzel bir gündü. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na bizlere o unutulmaz günü yaşattıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

Gaziantep Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Ayşe Yeter Ünal, Şahinbey Konservatuarında profesyonelce eğitim verildiğini belirterek “Gaziantep Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde öğretim üyesiyim. Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde açılan konservatuara kızımla birlikte başvurmuştuk. Zorlu sınavlardan ve aşamalardan geçerek konservatuara yazılabildik. Bize sunulan imkanlar ve eğitim seviyesi gerçekten üst seviyede. Her enstrüman için ayrı ayrı sınıflar oluşturulmuş durumda. Bu sınıflarda profesyonel hocalar eşliğinde eğitim alıyoruz. Gaziantep’in Kurtuluşu’nun 100. Yıl etkinliklerinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan koromuzda bizlere eşlik etti. Cumhurbaşkanımızın bize eşlik etmesi bizleri çok mutlu etti. Bizleri destekleyen herkese ve bize bu imkanları sunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r