UA-123728131-1
reklam

 • DOLAR
  $1.242,0700
 • EURO
  $0,2735
 • ALTIN
  $32.480,0000
 • BIST
  1,2172
Sahra Hastanesi Haberimiz Yer Buldu

Sahra Hastanesi Haberimiz Yer Buldu

Yılmazkaya, “Sahra Hastanesi şehir içinde olmalı. Ya yıkılan Kamil Ocak’ın yerine, ya da Tugay’da Sanko’nun boş arazisi var oraya kurulabilir” dedi. ŞEHRİN İÇİNDE OLMALI Sahra Hastanesi fikrini hem Bakanlık yetkililerine hem de Vali Davut Gül’e haftalar önce önerdiğini belirten Bayram Yılmazkaya, “Sahra Hastanesi en az 1000 yataklı olmalı. Yıkılan Kamil Ocak Stadı’nın yerine yapılan Millet […]

Yılmazkaya, “Sahra Hastanesi şehir içinde olmalı. Ya yıkılan Kamil Ocak’ın yerine, ya da Tugay’da Sanko’nun boş arazisi var oraya kurulabilir” dedi.

ŞEHRİN İÇİNDE OLMALI

Sahra Hastanesi fikrini hem Bakanlık yetkililerine hem de Vali Davut Gül’e haftalar önce önerdiğini belirten Bayram Yılmazkaya, “Sahra Hastanesi en az 1000 yataklı olmalı. Yıkılan Kamil Ocak Stadı’nın yerine yapılan Millet Bahçesi bu iş için kullanılabilir. Ya da Tugay’da Sanko’nun boş arazisi var. Orası olabilir. Ancak sahra hastanesi mutlaka şehrin içinde olmalı. Kolay ulaşılabilir olmalı.  Böyle bir yer bir iki gün içinde kurulabilir” diye konuştu.

KORKULARINI EVDE ATAMIYORLAR

’65 yaş üstüne özellikle hafta sonları yasak gelmeli’ diyen Yılmazkaya, “Ölenlerin hepsi 70 yaş üstü. 65 yaş üstü ile ilgili bazı tedbirler yeniden alınmalı. Sahra hastanesi de zorunlu hale geldi. Hastaneler dolu. Esasen çok şikayeti olmayan insanların hastanelerde kalması doğru değil. Ama adam evde korkuyor, evinde ölüme terkedilmiş hissediyor. Hafif bir nefes darlığını öleceğim zannediyor. Psikolojileri bozuluyor, korkularını evde atamıyorlar, sağlıkçıların olduğu bir ortamda korkularını yenmeleri gerekiyor. Bunun için sahra hastanesi önemli. Oraya konulacak bir iki doktor ve 3-5 hemşire evde korku yaşayan insanlara yardımcı olacaktır. İnsanlar eve gönderilmeden en azından tedavinin bir kısmı doktor, hemşire gözetiminde yapılmalı” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com