SEÇKİN KOLEJİ ATA’NIN İZİNDE | Gaziantep Tutku GazetesiGaziantep Tutku Gazetesi

SON DAKİKA

SEÇKİN KOLEJİ ATA’NIN İZİNDE

Özel Seçkin Kolejinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümü anısına düzenlenen törende Ulu Önder Atatürk saygı, sevgi ve özlemle anıldı.

Bu haber 11 Kasım 2019 - 16:32 'de eklendi ve 14187kez okundu. kez görüntülendi.

 

 

10 Kasım sabahı öğrenciler ve öğretmenler okul bahçesinde toplandılar. Törenden önce ilköğretim ve lise öğrencileri Atatürk büstüne çelenkleri yerleştirdiler.Saatler 09.05’i gösterdiğinde Ata’mızın manevi huzurunda saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı okundu.Ardından günün anlam ve önemi ile ilgili Tarih öğretmeni Kemal Türkoğlu konuşma yaptı.İlköğretim öğrencileri Atatürk için şiirler okudu.

Bahçede düzenlenen törenin ardından öğrencilerle AKM salonuna geçilerek programa devam edildi.AKM salonunda Özel Seçkin Koleji öğrencileri tarafından hazırlanan “Sen Mustafa Kemalsin” adlı koro,drama,şiir ve solo gösterileriyle Atatürk’ün yaşamı canlandırıldı. .Programda günün anlam ve önemine uygun eserlerin söylenmesiyle duygusal anlar yaşandı.Öğrenciler tarafından seslendirilen “Nasıl Söylerim Öldüğünü Atatürk’üm? adlı şarkıya izleyicilerin de eşlik etmesiyle program sona erdi.

UA-123728131-1