SON DAKİKA

Sivil Toplum Kuruluşlarından İmama Tepkiler Yağdı

Bu haber 07 Haziran 2019 - 18:50 'de eklendi ve 5829 kez okundu. kez görüntülendi.

Gaziantep Sivil Toplum Kuruluşları geçtiğimiz günlerde bayram namazında skandal bir vaaz veren imama tepki gösterdi.

Bir açıklama yayınlayan Sivil Toplum Kuruluşları şu ifadelere yer verdi:

Türk milletinin kurtuluş savaşında özgürlük ve bağımsımsızlık uğruna verdiği kahramanca mücadele tarih boyunca tüm dünyada takdir kazanmış ve bir çok ülkeye de örnek olmuştur.

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının hayatları pahasına verdiği ve kazandığı bu demokrasi savaşı Birinci ve İkinci İnönü Savaşları ile tüm dünyaya kanıtlanmıştır. Hele Sakarya Meydan Savaşı’ ndaki kahramanlıkları dillere destan olmuştur.

Avrupa’nın en eksiksiz araçlarıyla donatılmış olan Konstantin ordusunun pes etmesi ve yenilgiyi kabul etmeleri Gazi Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşları ile Türk Milletinin özverili, mucizevi ve inançlı dik duruşları sayesinde olmuştur.

İçinde yaşadığımız kentimiz Gaziantep’ e gelince, 11 ay süren İngiliz ve Fransız kuşatmasından sadece ve sadece kendi yerli halkının verdiği, dışardan hiçbir destek almadan direndiği ve düşmanla baş edebildiği bu mücadele kesinlikle çok büyük bir başarıdır ve bu yüzden kentimize Atatürk tarafından Gazilik ünvanı verilmiştir. Şahinbeyler, Şehitkamiller, Karayılanlar bu bedeli kanlarıyla canlarıyla ödemiştir. Bizler böyle bir milletin evlatlarıyız. Bununla gurur duyuyoruz ve her zaman buna layık olmaya çalışacağız.

Hal böyle iken ne yazık ki geçtiğimiz Mubarek Ramazan Bayramı Namazında Gazi Şehrimizin bir camisinde ne zihniyette olduğu belli olmayan bir imam geçmişimize ve kahramanlıklarımıza dil uzatan haince açıklamalarda bulunmuştur. Aslında toplumda örnek olması gereken bir mesleği icra eden bu zattın Türk neslinden geldiğinden ve inancından şüphe etmek gerekir. Ayrıca camideki cemaat içinden o anda tepki ve müdahale edilmemesi de düşündürücüdür.

Bu ancak o zattın kendisine değil, makamına duyulan saygı ile açıklanabilir.

Bu talihsiz olayın kentimizde olması bizleri ayrıca derinden üzmüş ve yaralamıştır. Bu kişi hakkında yetkilileri ve yargıyı göreve davet ediyor, gerekli görülen en ağır cezanın verileceğini ümit ediyoruz.

Kentimize ve Türk halkına saygı ile duyurulur.

Gaziantep’ten o imama tepkiler çığ gibi büyüyor!

UA-76681437-2