SON DAKİKA

SUCU : HİZMETİN PARTİSİ OLMAZ

Şehitkamil belediyesi yapılan meclis toplantısında CHP Meclis üyesi Mehmet Sucu,” CHP’li bir meclis üyesi vatandaşın sorununu dile getirdiğinde çözülmeyecek mi? Şahsımız için bir şey istediğimizde yapmayın. Ben bu durum karşısında çok üzüldüm” dedi.

Bu haber 16 Haziran 2019 - 20:04 'de eklendi ve 15929 kez okundu. kez görüntülendi.

 

Şehitkamil belediyesi yapılan meclis toplantısında CHP Meclis üyesi Mehmet Sucu,” CHP’li bir meclis üyesi vatandaşın sorununu dile getirdiğinde çözülmeyecek mi? Şahsımız için bir şey istediğimizde yapmayın. Ben bu durum karşısında çok üzüldüm” dedi.

Şehitkamil belediyesi yapılan meclis toplantısı yaptı.

Sucu, şoförleri sordu

Şehitkamil Belediye Meclisi’nin dün yapılan toplantısında, Şekabel A.Ş.’de çalışan şoförlerin durumu gündeme geldi.

SUCU: “ŞOFÖRLERİN DURUMU

NE OLACAK?”

Şehitkamil Belediye Meclisi’nin Belediye Başkan Yardımcısı Hayri Özkeçeci başkanlığında gerçekleştirilen toplantısında konuşan CHP’li Mehmet Sucu, Şekabel A.Ş.’de çalışan şoförlerin durumunu sordu. Sucu, “Şekabel’de çalışan 20 kadar şoför bir aylığına izne gönderilmiş. İzin sonrası da işe alınmayacakmış. Bu şoförlerin durumu ne olacak?” diye konuştu.

ÖZKEÇECİ: “İŞÇİLER KANUNEN BİZİM İŞÇİMİZ DEĞİL”

Belediye Başkan Yardımcısı Hayri Özkeçeci, Mehmet Sucu’nun sorusuna şu yanıtı verdi: “Belediyemizin dışında olan bir olayla bizim araçların şoförlüğünü yapan personelin belediye şirketine geçmesi mümkün olmamıştır. Çünkü bizim araç ihalemizin genel muhtevası bu geçişe müsaade etmiyordu. Dolayısıyla bizim kanunun önüne geçme gibi bir pozisyonumuz yok. Burada işçi kardeşlerimizin iş kaygısına düştüğü problem şu: İşçiler kanunen bizim işçimiz değil tamamen araçlarla kiralanmış bir ihalenin unsurları. Dolayısıyla bizim geçen temmuz ayından itibaren araçlarımızda tasarrufa gitmek gibi bir durumumuz olmuştu. Bu tasarruf tedbirlerinin içerisinde son olarak da bizim bazı bölümlerdeki özel araçların şoförlerinden vazgeçilme oldu ama şu anda işten çıkartılmaları veya bizden çıkartılması söz konusu değil. Biz araçlarda tenkisata gittik bu arkadaşların iş kaygısına düşmeleri söylentiden ibaret. Onları işe alacak da işten çıkaracak da çalıştıkları özel şirketin kendisidir.” BERMAL BARAN

SUCU : “HİZMETİN
PARTİSİ Mİ OLUR?”

Gündem dışı söz alan CHP’li Mehmet Sucu, şöyle dedi: “Çok yetki bazen maraz getiriyor. Arefe günü akşam saatlerinde beni Dülük Mahallesi’nden bir vatandaşımız aradı. Mahallerinde su borularının patladığını ve sularının akmadığını söyledi. Bu sorunun hızlı bir şekilde çözülmesini istedi. İlgileneceğimi söyledim. Yetkili kişiyi aradım. Akşam saat 5 gibi yetkililer bana döndü ve bu işin bugün tamamlanamayacağını yarına kalacağını söylediler. Bende vatandaşa sabah sorunun çözüleceğini arayarak söyledim. Aradan 2 saat sonra vatandaş beni tekrardan arayarak mahalleden bir AK Partili vatandaşın aradığını ve sorunu hemen çözdüklerini söyledi. Hizmetin de mi partisi olur? Burada partizanlık yapıldığını gördüm. CHP’li bir meclis üyesi vatandaşın sorununu dile getirdiğinde çözülmeyecek mi? Şahsımız için bir şey istediğimizde yapmayın. Ben bu durum karşısında çok üzüldüm” dedi.

FADILOĞLU: “DİLE GETİRECEĞİZ”

Fadıloğlu ise, “Aziz mübarek günde sorunun çözüme kavuşturulmuş olması mutluluk verici bir durum. Ama bu konuda daha hassas davranılması gerekiyor. Bunu dile getireceğiz. Muhtemelen bir yanlış anlaşılma olmuştur” dedi.

UA-76681437-2