[wp-story id="118872"] SUCU,” Merkez İlçeler pazarlık konusu olamaz” – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.488,9100
 • EURO
  $1,0831
 • ALTIN
  $48.420,0000
 • BIST
  1,1727
SUCU,” Merkez İlçeler pazarlık konusu olamaz”

SUCU,” Merkez İlçeler pazarlık konusu olamaz”

CHP İl Başkanı Hayri Sucu,” İyi Partinin Büyükşehir adayı belirlerken merkez ilçelerinde Şehitkamil’e verilmesi söz konusu olamaz. Eğer genel merkez bunda karar kılarsa Hem CHP hem de İyi Parti rezil olur. Ak partinin ekmeğine yağ sürer.”

CHP’nin İyi parti ile yerel seçime girecek demesinden sonra CHP tabanı ayaklandığını belirten Hayri Sucu,” Genel merkez Gaziantep’te 5 partiye teslim etmesini ittifak olayı zedelenmesi CHP tabanı bunu hazmedemedi. Bunun yanı sıra İyi Partinin belediye başkan adaylarının bulamaması o da ayrı bir handikap….
CHP kendi adayının görmek ister
Sucu,” CHP tabanı kendi adayının sandıkta görmek ister. Aksi takdirde hiçbir güç onlara oy atmaya zorlayamaz. Sandıklarına sahip çıkmaz. Ama taşra ilçelerinden Nurdağı, Yavuzeli, birde Büyükşehir İYİ parti verilerse, parti tabanın bunun sıcak bakar. Hem İYİ partiye hem de CHP’ye oy vermek için mücadele eder. Belediyeleri kazanma şansımız yüksek olur.
Merkez ilçeler CHP li olmalı
CHP Genel Merkezi örgütünden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, İl Başkanı Hayri Sucuya Şehitkamil’i İYİ partiye bırakalım. Şahinbey, taşra ilçelerinde partini güçlerine göre aday çıkaralım söylemine Sucu,” Şehitkamil İYİ partiye bırakmak demek, ak parti’nin ekmeğine yağ sürmektir. İyi parti burada çok zayıf, merkez ilçelerde CHP aday çıkarmalı bunun yanında taşrada Muhafazakarların güçlü olduğu yerle İYİ partiden aday çıkarırsa başarılı sonuç alınır. Öbür türlü her iki partide rezil olur.”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM