SON DAKİKA

Suda İndirim Afişlerde Kaldı…

Bu haber 04 Şubat 2019 - 14:25 'de eklendi ve 12529 kez okundu. kez görüntülendi.

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin billboardlarla ilan ettiği suya indirimin sözde kaldığını belirten CHP İl Başkanı Melih Meriç, “Faturalara baktığınız herhangi bir indirim göremiyorsunuz. Suda indirim sözü sadece afişlerde kaldı.” dedi.

 

Suda indirim afişlerde kaldı…

 

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin billboardlarla ilan ettiği suya indirimin sözde kaldığını belirten CHP İl Başkanı Melih Meriç, “Faturalara baktığınız herhangi bir indirim göremiyorsunuz. Suda indirim sözü sadece afişlerde kaldı.” dedi.

 

31 Mart yerel seçimleri için aday belirleme sürecinin devam ettiği CHP’de, İl Başkanı Melih Meriç Gaziantep’i yaşanabilir kent sıralamasında üst sıralara çıkarmak hedefiyle yola çıktıklarını belirtti. Aday belirleme çalışmaları devam ederken, şehirle ilgili projelerin de hazırlandığını belirten Meriç, “ Şehri tanıyan, sorunlarını bilen bir ekibimiz var. Aday belirleme çalışmaları devam ederken, Gaziantep ile ilgili projelerimizi de hazırlıyoruz. Gaziantep’in sorunlarını CHP’li belediyelerin çözeceğini kamuoyu gayet iyi biliyor ve görüyor. İnşallah 1 Nisan’dan itibaren Gaziantep için çalışan, çabalayan bir ekip Gaziantep belediyelerinde kolları sıvayacak.” dedi.

 

 

Büyükşehir Belediyesi’nin Düzbağ projesi henüz faaliyete geçmeden, sırf seçim öncesi  suda indirim açıklaması yapmasına dikkat çeken CHP İl Başkanı Meriç, “Düzbağ Projesi’nin hayata geçirilmesi nedeniyle suda indirim olduğunu söylüyorlar. Ancak henüz Düzbağ Projesi faaliyete geçmedi. Gerçi vatandaşımız için önemli olan suda indirim yapılması, ev bütçelerinin biraz rahatlatılmasıdır. Ancak bize gelen şikayetlerden görüyoruz ki, su faturalarında sözü edilen indirime rastlamak mümkün değil. Sadece belirli bir kullanım miktarı için yapılan indirim, faturalarda herhangi bir düşüş sağlamadığı gibi, faturaların daha da yükseldiği iddia ediliyor. O zaman nerede kaldı indirim? Faturalara yansımayan su indirimi, görünen o ki sadece afişlerde kaldı.” şeklinde konuştu.

 

ŞEHİR TRAFİĞİ TAM BİR FELAKET

 

Şehir genelinde ulaşım konusunda ciddi sorunlar yaşandığına dikkat çeken Meriç, “Şehir genelinde her noktada tıkanan yollarla karşılaşmak mümkün. Tramvay güzergahının yanlış olduğunu parti olarak defalarca dile getirdik. O gün bizi muhalefet etmekle suçlayanlar, bugün nasıl bir yanlış yapıldığında bizimle hemfikirler. Bir yağmur ile trafik keşmekeşe dönüyor. Ne yazık ki 2004 yılından bu yana bu şehrin trafik altyapısına doğru dürüst hiçbir yatırım yapılmadı. Gaziantep trafiği her geçen gün daha da içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Ancak bu konuda ciddi bir çalışma da göremiyoruz. 2004 yılından bu yana Gaziantep’te yapılan belediyecilik, Ak Parti’nin belediyecilik konusunda sınıfta kaldığını net bir şekilde ortaya koyuyor.” dedi.

UA-76681437-2