TAHMAZOĞLU “İNSAN SAĞLIĞI HER ŞEYİN ÜSTÜNDEDİR”

TAHMAZOĞLU “İNSAN SAĞLIĞI HER ŞEYİN ÜSTÜNDEDİR”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 1-7 Mart Yeşilay Haftası olması nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında insan sağlığını önemsediklerini bu nedenle çalışanlarına sigara içmedikleri için 500 TL destek verdiklerini ifade etti.

ABONE OL
12 Mart 2022 17:52
TAHMAZOĞLU “İNSAN SAĞLIĞI HER ŞEYİN ÜSTÜNDEDİR”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIĞINI ÖNEMSİYORUZ

Bu yıl 102’nci yaşını kutlayan Yeşilay, 1 7 Mart Yeşilay Haftası’nı “Yeşilay Varsa Hayat Var” sloganıyla kutlayan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu “Sağlıklı bir toplum için bağımlılıkların oluşmadan önlenmesi, bireylerin küçük yaşlardan itibaren iyi yaşam alışkanlıkları kazanması büyük önem taşıyor. Şahinbey Belediyesi olarak sağlıklı bir toplum için vatandaşlarımızın spor yapabileceği alanlar yapıyoruz. Gençlerimizi spora teşvik için karne hediyesi olarak spor ayakkabısı ve başarıyı teşvik için bisiklet hediye ediyoruz. Vatandaşlarımızın sağlıklı bir yaşam sürmelerini önemsiyoruz” dedi.

SİGARAYI BIRAKAN PERSONELE TEŞVİK

Başkan Mehmet Tahmazoğlu vatandaşların yanısıra belediye çalışanlarının da sağlığını düşündüklerini belirterek “Sigara bağımlılığı başta akciğer kanseri olmak üzere birçok hastalıkların ana sebebi, Dünya’da birçok sigara bağımlısı insan var. Her yıl tütün ve sigaraya bağlı hastalıklardan dolayı 8 milyon insan hayatını kaybediyor. Biz vatandaşlarımızı ve mesai arkadaşlarımızı çok seviyoruz. Kimsenin sigara içmesini istemiyoruz. Özellikle personelimizin sigara içmemesini teşvik etmek amacıyla 3 yıldan bu yana her ay sigara içmeyen veya sigarayı bırakan personellerimize ek ödeme yapıyoruz. Bu yıl bu ödememizi net 500 TL’ye çıkardık. Her ay sigara içmeyen personelimize 500 TL net ödeme yapıyoruz.” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r