SON DAKİKA

TAHMAZOĞLU: “ ZEYTİN FİDANLARINI DOĞAYLA BULUŞTURUYOR”

Bu haber 26 Mart 2018 - 15:59 'de eklendi ve 107 okundu kez görüntülendi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Balıklı Parkı’nda vatandaşlara zeytin fidanı dağıttı.

Çiftçilere ve vatandaşlara 600.000 adet fidan dağıtımı projesiyle herkesimin takdirini toplayan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Balıklı Parkı’nda zeytin fidanı dağıtımı yaptı. Vatandaşlar Gemlik Zeytin Fidanı alabilmek için dağıtım alanına yoğun ilgi gösterdiler.

YEŞİLE ÖNEM VERİYORUZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu hedeflerinin daha yeşil bir Gaziantep olduğunu belirterek  “Balıklı parkımızda zeytin fidanı dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Amacımız Gaziantep ve Şahinbey de daha yeşil alanlar oluşturmak. Göreve geldiğimiz günden beri yaklaşık 2 milyon ağaç dikimini, gerek parklarımıza gerek ormanlık alanlarımıza gerekse vatandaşlarımıza dağıtmış olduğumuz fidanlarla gerçekleştiriyoruz” dedi.

BİR İLKE İMZA ATTIK

İlk defa meyve fidanı dağıttıklarını belirten Başkan Mehmet Tahmazoğlu, “Bugün bir ilke imza attık. İlk defa meyveli ağaç dağıtımı gerçekleştirerek  600.000 adet zeytin fidanı dağıtımı yapıyoruz. Öncelikle çiftçilerimize 475.000 adet zeytin fidanı dağıtımını gerçekleştirdik ve şimdi de vatandaşlarımıza ücretsiz zeytin fidanı dağıtımını yapıyoruz. Bu sayımızı 600.000’ne tamamlayacağız. Zeytin yazın ve kışın yeşil kalan bir ağaç hem de meyvesiyle yağıyla sofralık bir üründür. Fidanlarımız yöremizin iklimine uygun olup sertifikalı fidanlardır. Vatandaşlarımızın ilgisi oldukça yoğun Gaziantep ve Şahinbey’imize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
UA-76681437-2