Uğur Kalkan BASO’ya kabul edildi

Uğur Kalkan BASO’ya kabul edildi

Gaziantep’in genç siyasetçilerinden Uğur Kalkan İstanbul’da kurulan Avrupa Siyaset Okulu programına kabul edildi.

ABONE OL
20 Ocak 2023 22:24
Uğur Kalkan BASO’ya kabul edildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gaziantep’in genç siyasetçilerinden Uğur Kalkan İstanbul’da kurulan Avrupa Siyaset Okulu programına kabul edildi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Uğur Kalkan, siyaset okullarının en prestijlisi olan Boğaziçi Avrupa Siyaset Okuluna kabul aldı.

Türkiye’nin farklı illerinden 400’ün üzerinde başvurudan 30 kişinin belirlendiği okula, Uğur Kalkan 3 aşamalı sınavdan geçerek dahil oldu. Kalkan, “Bu güzel ailenin bir ferdi olacak olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Program için 400’ün üzerinde başvuru yapıldı ve bu kişiler arasından Türkiye geneli 30 kişi belirlendi. Bende 30 kişinin içinde olmaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

 

Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu Hakkında

2014 yılında Avrupa Konseyi Okulları Ağı’nın bir parçası olarak İstanbul’da kurulan Avrupa Siyaset Okulu, çalışmalarını Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu Derneği bünyesinde sürdürüyor.

Okul, yılda iki kez düzenlediği eğitimler, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirdiği etkinlikler aracılığıyla Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen farklı siyasi arka planlara sahip 25-35 yaş arası gençlerle farklı politika alternatifleri üzerine konuşmayı, onlara siyasette, sivil toplumda ve yerel yönetimlerde hedeflerini gerçekleştirme yolunda yardımcı olabilecek temel becerileri kazandırmayı amaçlar.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r