[wp-story id="118872"] Uslu Ailesi’nden önemli bir hizmet daha – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $2.895,8300
 • EURO
  $0,9428
 • ALTIN
  $42.574,6400
 • BIST
  1,1721
Uslu Ailesi’nden önemli bir hizmet daha

Uslu Ailesi’nden önemli bir hizmet daha

Gaziantepli hayırsever işadamları Uslu Group Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Uslu ve Başkan Yardımcısı Bülent Uslu tarafından Alzheimer hastaları için yaptırılan Gündüz Yaşam Merkezi ve Esen- Bülent Uslu Taziye Evi bugün açılıyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın işbirliğinde yürütülen “Moral Evi Projesi” kapsamında yaptırılan, Alzheimer hastalarının kaliteli zaman geçirmesini sağlayacak olan Gündüz Yaşam Merkezi’nin ve Uslu Ailesi tarafından yaptırılan Esen Bülent Uslu Taziye Evi’nin açılışı 27 Ekim Cumartesi günü saat 13.00’te Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in de katılımıyla gerçekleşecek.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK

Gaziantepli hayırsever Uslu ailesinin sağlık, sosyal, dini ve eğitim alanındaki yatırımlarına önemli bir halka daha eklendi. Daha önce okul, cami, taziye evi ve kız çocukları için yurt yaptıran Uslu Ailesi Mayıs ayında da Alzheimer hastaları için Gündüz Yaşam Merkezi’ni hayata geçirdi.  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın işbirliğinde hazırlanan “Moral Evi Projesi” kapsamındaki merkez, Alzheimer hastalarının kaliteli zaman geçirmesini sağlayacak ve Türkiye’ye örnek olacak.

Alzheimer hastalarının yanında hasta yakınları için de bir buluşma merkezi işlevi görecek olan Gündüz Yaşam Merkezine ilk ve orta düzeyde hastalar kabul ediliyor. Merkezde, Alzheimer hastalığının ilerlemesinin durdurulması için ahşap boyamadan, müzik dinletisine, zekâ oyunlarına kadar çok sayıda faaliyet ile fizik tedavi ve spor imkanlarından faydalanma olanakları bulunuyor.

Alzheimer hastaları için her türlü ayrıntı düşünülerek yapılan merkezde, ergoterapi alanı, uyku odası, mescit, toplantı salonu, hobi bahçesi, spor odası, müzik odası ve el sanatları atölyesi bulunuyor. Her türlü güvenlik tedbirlerinin de düşünüldüğü merkezde ayrıca hem hasta hem de hasta yakınlarının kullanabileceği fiziksel aktivite alanı, hastalar için yürüme tırabzanı, yürüyüş yolu ve tam teçhizatlı acil müdahale odası da yer alıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM