[wp-story id="118872"] Vali Gül’den “UYUMA” Tatbikatı – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $2.854,5400
 • EURO
  $0,9135
 • ALTIN
  $41.750,0000
 • BIST
  1,1686
Vali Gül’den “UYUMA” Tatbikatı

Vali Gül’den “UYUMA” Tatbikatı

Gaziantep Valisi Davut Gül, katıldığı bir toplantıda gelen bir soru üzerine kendi cep telefonundan İçişleri Bakanlığı’nın UYUMA projesine mesaj göndererek anlık tatbikat yaptı.

Gaziantep Valisi Davut Gül, katıldığı bir toplantıda gelen bir soru üzerine kendi cep telefonundan İçişleri Bakanlığı’nın UYUMA projesine mesaj göndererek anlık tatbikat yaptı.

Gaziantep Kulübü Derneği’nin Alleben Toplantıları kapsamında düzenlenen “Gaziantep için Valimiz ile başbaşa” programında uyuşturucu ile ilgili sorulan bir soru üzerine İçişleri Bakanlığı’nın uyuşturucu ile mücadele için başlattığı UYUMA Projesinden bahseden Vali Gül, uygulamaya mesaj göndererek katılımcılardan UYUMA uygulamasının yaygınlaştırılması konusunda destek istedi.

UYUMA (Uyuşturucu İle Mücadele Mobil Uygulama) ile vatandaşların sokakta tanık oldukları uyuşturucu suçlarını doğrudan polise bildirebileceklerini aktaran Vali Gül, uygulamayı telefonlarınıza indirerek uyuşturucu satışı ve kullanımı ile ilgili herhangi bir olay gözleyen vatandaşlarımız bu uygulama ile bildirimlerini kısa sürede yapabilirler. Bildirimi yapanların sadece telefon numaraları görünüyor. Bu sayede konum belirleniyor. En yakın yerdeki polis ekipleri müdahale ediyor. Bildirim yapanın kimlik bilgileri kesinlikle gizli kalıyor” dedi.

UYUMA’ya giden bildirime karşılık anında olay yerine gelen polis ekiplerine teşekkür eden Vali Gül; “Gaziantep Emniyet Müdürlüğü ne zaman aranırsa, nerede bir yerde ihbar varsa mutlaka müdahalede bulunurlar” şeklinde konuştu.

Uyuşturucu ile mücadelenin devlet politikası olduğuna da değinen Vali Gül, “Bir kişi bile bağımlıysa bununla mücadele etmek bizim asli görevimizdir. Bu anlamda bir kişinin dahi heba edilmesine asla müsaade etmeyiz” ifadelerini kullandı.

Hayata geçirilen proje ile uyuşturucuya karşı verilen mücadelede teknolojik imkânlar aracılığıyla vatandaş duyarlılığını, toplumsal sorumluluk bilincine uygun şekilde ve daha etkin hale getirmek suretiyle uzun soluklu, kalıcı ve güçlü bir mücadele ortamı oluşturularak sağlıklı nesiller yetiştirilmesi hedefleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM