SON DAKİKA

Valimiz Davut Gül’ün Berat Kandili Mesajı

Bu haber 19 Nisan 2019 - 13:07 'de eklendi ve 2029 kez okundu. kez görüntülendi.

 

Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandili; kurtuluş, aklanmak, af ve arınma anlamlarına gelmektedir. Berat Kandili, Müslümanların sınırsız af ve merhamet sahibi Yüce Allah’a sığınarak günahlardan arınma, ilahi lütuf ve bereketlere erişebilme fırsatını yakalayabilecekleri, Yüce Allah’ın da, kullarına bağışlanma kapılarını ardına kadar açtığı, müminlerin günahlarını affettiği, yapılan ibadetleri normal zamanlardan kat kat daha fazla mükâfatlandırdığı çok müstesna bir gecedir.

Milletimiz tarihi boyunca milli ve manevi değerlerine her zaman önem vermiştir. Kandil geceleri de bunlardan biridir. Milletimizin gönlünde ayrı bir yeri olan kandil geceleri; insanları birbirlerine yaklaştıran, kaynaştıran, hoşgörü, kardeşlik ve dayanışma duygularının ön plana çıktığı, dini duyguların yoğunlaştığı, ilahi rahmetin, bereketin dolup taştığı, merhamet ve hayır duygularının artarak, gönüllerin huzurla dolduğu önemli bir zaman dilimidir.

Bu mübarek gecede elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine gayret göstermeli, büyüklerimizin ve dostlarımızın kandilleri tebrik edilerek, hayır duaları alınmalıdır. Bu gecede kulluk şuuru içerisinde hareket ederek, içerisinde barındırdığı önemli gecelerin feyz ve bereketinden en güzel şekilde yararlanarak bu gecenin yüzü suyu hürmetine af ve mağfiret dilemeliyiz.

Bu duygu ve düşünceler ile bu mübarek gecenin beratımıza vesile olması dileğiyle milletimizin ve bütün İslam aleminin Berat Kandili’ni tebrik ediyor, Ramazan ayının müjdecisi bu gecenin aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

UA-76681437-2