SON DAKİKA

Yapı ve İnşaat Fuarında uzman isimler sektörü anlatıyor

Gaziantep Sanayi Odası (GSO), TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi ve bir fuarcılık firması işbirliğinde ikincisi düzenlenen, BUILDEAST Yapı, İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı sektöre yönelik önemli organizasyonlarla devam ediyor.

Bu haber 04 Ekim 2019 - 18:19 'de eklendi ve 5929 kez okundu. kez görüntülendi.

Gaziantep Sanayi Odası (GSO), TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi ve bir fuarcılık firması işbirliğinde ikincisi düzenlenen, BUILDEAST Yapı, İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı sektöre yönelik önemli organizasyonlarla devam ediyor. Bu kapsamda Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uğur Ersoy tarafından “Onarım ve Güçlendirme” konulu seminer düzenlendi.

Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uğur Ersoy, binaların depreme karşı onarılması ve güçlendirilmesi sırasında durum teşhisinin iyi yapılması gerektiğini belirtti. Prof. Ersoy, “Aksi takdirde güçlendirmenin yarardan çok zararı olabilir” dedi.

Binalardaki güçlendirme çalışmalarının önemine dikkati çeken Prof. Dr. Uğur Ersoy, “Onarım ve güçlendirme yapılacak binada durum saptanması son derece önemli. İyi bir tıp doktoru ameliyata girişmeden önce hastanın durumunu çok dikkatli şekilde incelemelidir. Tanı ve teşhisin iyi yapılması lazım. Aksi takdirde verilen ilaç yarar yerine kötü sonuçlar verebilir. Onun için binanın durumunu iyi incelemek lazım. Hele depremden sonra bu işi yapıyorsak ve binada hasar varsa, hasarın nedenini kesin olarak tespit etmeden hiçbir girişimde bulunmamamız gerekir. Bir binayı inceledikten sonra mühendisin karara varması lazım. Önüne gelen onarım ve güçlendirme yapmamalı. Onarım ve güçlendirme gerçekten uzmanlık isteyen bir konu. Bu konuda çok fazla bilinmeyen var” diye konuştu.

Seminerler, 4 Ekim saat 17.00’da “Kazıklı Temel Uygulama ve Yapım Şekilleri1” konusunda Prof. Dr. Hanifi Çanakçı ve 5 Ekim saat 17.00’da “Enerji Tüketimi ve Örnek Uygulamalar” konusunda Prof. Dr. Yusuf Arayıcı’nın sunumları ile devam edecek. – GAZİANTEP

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    UA-76681437-2