SON DAKİKA

Yaşar Özen toprağa verildi

Bu haber 21 Kasım 2018 - 18:19 'de eklendi ve 5929 kez okundu. kez görüntülendi.

Gaziantep basın camiasının duayen gazetecilerinden Yaşar Özen, hayatını kaybetti. Özen’in cenazesi Bahaeddin Nakıboğlu Camisinde kılınan öğle namazının ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

Gaziantep’in duayen gazetecilerinden Yaşar Özen, bir süredir tedavi gördüğü hastaneden geçtiğimiz gün hayatını kaybetti. Özen için Bahaeddin Nakıboğlu Camisinde tören düzenlendi. Düzenlenen cenaze törenine, çok sayıda gazeteci ve Özen’in sevenleri katıldı. Özen, öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

YAŞAR ÖZEN KİMDİR?

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Gazetecilik Enstitüsü’nün yanı sıra aynı üniversitenin Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi bölümünde de okuyan Yaşar Özen İstanbul’un Bab-ı Ali yokuşunda uzun yıllar çeşitli gazetelerde ve mizah dergilerinde çalıştı. Doğup büyüdüğü Gaziantep’in en eski gazetelerinde de makaleleri yayınlanan Yaşar Özen, son yıllarda kendi adına çıkarttığı Hakikat Gazetesi ile mesleğe olan özlemini gidermekteydi. Yaşar Özen evli ve bir çocuk babasıydı.

UA-76681437-2