UA-123728131-1
reklam

 • DOLAR
  7,8484
 • EURO
  9,3940
 • ALTIN
  447,93
 • BIST
  1.329
YENİEKİNCİ GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

YENİEKİNCİ GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

Doğru Parti Gaziantep Şahinbey Kurucu İlçe Başkanı Abdullah Yeniekinci gündeme dair açıklamalarda bulundu Yeniekinci yaptığı açıklamlarla önemli konulara dikkat çekti.

Ekonomiden, pandemi sürecine, eğitimden, Basına, işsizlikten, muhalefetin durumuna, hukuksuzluktan, teşkilat çalışmalarındaki son duruma kadar birçok konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

İşte Yeniekinci’nin açıklamalarından satır başları;

EKONOMİ ÇÖKÜNTÜ;

Ekonomide yıl sonuna kadar bu şekilde tedbir alınmadan girilirse ekonomi çöker hükümet erken seçim istemek zorunda kalır. 2020 yılının dünya genelinde olduğu gibi ülkemize de iyi gelmediği ortadayken tedbirler noktasında hala hiçbir önlem alınmaması endişe verici bir durum. Ekonomiyi merkez bankasının başkanını görevden alarak düzelteceğini sanan bir iktidar var. Ekonomi üretimle düzelir. Bizim en büyük krizimiz üretemememiz. Üretmeden ekonomi düzelmez. Üretmediğin zaman sanayici mamül alamaz dışa bağlı olur. Hizmet sektörüne sıcak para girmeyince durgun bir iç piyasa, krizi tetikler. Tencereler kaynamaz hale gelince de halk bunların bedelini ödetir sandıkta.
Tarımdan, hayvancılığa, sanayiden, madenciliğe, turizmden, hizmet sektörüne kadar, her alanda yerli ve milli üretim ekonomisine geçilmesi kaçınılmaz artık.

HUKUKSUZLUK;

Evet baskıların, hukuksuzlukların hiç olmadığı kadar yoğun olduğu bir dönemi yaşıyoruz. Bir taraftan hukuk reformu yapıyoruz yalanına sarılırken diğer taraftan bu ülkeye yıllarca hizmet etmiş, belediye başkanlığı, milletvekilliği, bakanlık görevinde bulunmuş Doğru Parti’nin genel başkanı sayın Rıfat Serdaroğlu’na göz altı kararı verdirip apar topar ifade için karakola götürüyorsunuz. Peki gerekçe ne? Gerekçe düşüncelerini belirtmesi. Yani düşünene, konuşana, sorgulayana, eleştirene tahakküm uygulayan AKP’nin yarattığı yeni bir Türkiye.
Yazık hemde çok yazık!
İşin üzücü tarafı ise muhalefet partilerinden bu yaşanan talihsiz olaya bir tek tepkinin gelmemesi. Oysa ki hukukun birgün herkese lazım olacağını bilmelerine rağmen. Sadece izlemeleri. Sayın Kılıçdaroğlu, sayın Akşener, sayın Karamollaoğlu ve diğer parti genel başkanlarının sadece izlemesi bu hukuksuzluğu.

SAĞLIKSIZ PAMDEMİ SÜRECİ;

Diğer bir konu pandemi süreci,
Sağlık bakanının açıkladığı rakamlara bakan dahil AKP’nin hiçbir kurmayının inandığını sanmıyorum. Ülke genelinde açıklanan can kayıplarının toplamı İstanbul’da meydana gelen can kayıplarından az olması rahmetli Aziz Nesin’nin mizahlarına konu olacak cinsten.
Kısaca insanların canları Allah’a havale edilmiş durumda.

KORKAK VE YANDAŞ BASIN;

Diğer bir konu ise basının korkaklığı. Malum Berat Albayrak sosyal medyadan istifa etmişti. Bu istifa haberi önce hesabı hacklenmiş safsatasıyla geçiştirilmeye çalışıldı. Yandaş medya sarayın korkusundan saraydan talimat gelene kadar 27 saat süresince konuyla ilgili birtek haber yapamaması ne kadar özgür bir basınımız olduğunu birkez daha görmemize vesile oldu. Taki saray istifayı kabul ettiğini duyurana kadar birtek haber yapamadılar konuyla ilgili. Durum bu kadar vahim halde.

EĞİTİMİN BELİRSİZLİĞİ

Bir başka üzücü gündem ise pandemiden ötürü eğitim sisteminin hala belirsiliğini koruması ve bakan dahil hiçbir yetkilinin duruma hakim olamaması. Her defasında söylüyoruz amaç sağlıklı eğitim mi, pandemiyle mücadele mi diye? Sağlıklı eğitim ise sistemin sağlıklı hale getirlmesi gerekir. Öyle bazı sınıfların içerde bazı sınıfların dışarda bırakılmasının mantıklı bir gerekçesi varsa lütfen yetkililer açıklasın bizde anlayalım. Bu covidin bulaşması yaşlara göre farklılık mı gösteriyor anlamış değiliz.
Amaç pandemiyle mücadele ise o halde hiçbir öğrencinin toplu halde sınıflarda ders işletilmesine izin verilmemesi gerekir. Yok efen aralıklı sıralarda oturuyorlar, yok efendim derste maske takıyorlar bunlar gerekçe vr çözüm olamaz tedbir için. Ya hiçbir çocuğu göndermeyeceksin. Göndereceksen de bütün sınıfları uygulamaya dahil edeceksin ama dahil ederken de sıkı tedbirler ve önlemler alacaksın. Ortada ne tedbir var ne önlem saldım çayıra Mehmet Mevlam kayıra Mehmet misali.

İŞSİZLİĞİN ÖNLENEMEZ DURUMU;

Ekonomik çöküntünün getirmiş olduğu işsizler ordusu her geçen gün çığ gibi büyüyor ve korkutucu hal almakta. Bu tabloya karşı ne iktidardan ne muhalefetten birtek kelime eden yok. Nasıl olsa tuzları kuru. Kaynamayan tencereler kendi evlerinde değil.

EVLERE ŞENLİK MUHALEFET ;

Muhalefet durumu ise tam bir komedi. Kendi içlerinde taht kavgalarıyla çalkalanıyorlar. Ülke, memleket, millet hiçbirinin umrunda değil. Bir taraftan İyi partili Ümit Özdağ iyi partinin HDP ile gizli anayasa hazırlığı içinde olduğunu söylerken diğer taraftan İstanbul il başkanı Buğra Kavuncunun fetoyla ilişkisi olduğunu iddaa ediyor. CHP Türkiye’nin 6’ncı büyük metropolü olan il ve ilçe teşkilatlarını neden göstermek sizin görevden alıyor. Kendi kısır döngü iç çatışmalarından fırsat bulsalar memleket meselelerine de sıra gelecek ama işte kayıkçı kavgaları bir türlü bitmek bilmiyor. Ne memleket umutların da ne millet.

TEŞKİLATLANMA SÜRECİ;

Teşkilat çalışmalarına da değinen Yeniekinci geçtiğimiz hafta il yönetimimizi kamuoyuyla paylaştık. İl binamız faaliyete geçti. İlçelerde de yoğun çalışma trafiğimiz devam ediyor sona geldik sayılır. Diğer ilçe başkanlarımızı da önümüzdeki günlerde tek tek açıklayacağız. Doğru Partiye her geçen gün dahada yoğun ilgi ve teveccühün olduğunu gözlemliyoruz. Biz en güçlü muhalefeti yapıp kongrelerimizi tamamlayıp önümüzdeki ilk seçimde iktidarın en büyük alternatifi olacağız bu konuda iddalıyız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM