[wp-story id="118872"] “Yeter Herkes Kendi Adayını Çıkarsın” – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.050,2000
 • EURO
  $0,9256
 • ALTIN
  $43.743,4800
 • BIST
  1,1714
“Yeter Herkes Kendi Adayını Çıkarsın”

“Yeter Herkes Kendi Adayını Çıkarsın”

Son günlerde  Gaziantep’te Büyükşehir ve ilçeler  İYİ Partiye verildi, Sonra  CHP’ye geçti. Şimdi tekrar İyi Parti’de diye devam etmesi   vatandaşları  ve siyasileri rahatsız etti.

Son günlerde  Gaziantep’te Büyükşehir ve ilçeler  İYİ Partiye verildi, Sonra  CHP’ye geçti. Şimdi tekrar İyi Parti’de diye devam etmesi   vatandaşları  ve siyasileri rahatsız etti. Vatandaş  “Her parti kendi adayını göstersin. Biz oyumuzu ona göre veririz.”diyerek tepkiler yağdırıyor.

 

31 mart yapılacak olan yerel seçim için  siyasilerde ittifak  çalışmaları  tüm ülkede olduğu gibi özellikle Gaziantep’te   huzursuzluk yarattı.   Vatandaşlar ittifak olayına çok sıcak bakmamasına rağmen  siyasilerin karanına  yapacak bir şey demiyorlar.

 

Herkes kendi adayını belirlesin

 

Gaziantep yaşayan vatandaşlar ister Cumhur ittifakı ister Millet ittifakına karşı  herkes kendi adayını göstersin.  Gaziantep bir iyi Parti’nin  elinde bir CHP’nin elinde söylemine çok kızıyorlar. Herkes kendi adayını gösterirse daha başarılı olur.  Aksi takdirde bu seçimde sandığı bile gitmeyi düşünen çok sayıda insanlar var.

Ak Parti ve MHP’de de aynı sıkıntı

Genel Merkez  Gaziantep’te  Büyükşehir Şahinbey, Şehitkamil, Nizip, İslahiye, Araban, Yavuzeli, Ak Parti’ye verirken, MHP Oğuzeli ve Nurdağı adayı desteklenmesi, Karkamış olayı ise  daha belirginlik kazanmaması   İki partinin hoşuna gitmedi. Her iki partide biz kazanırız diye iddialı aynı şekilde vatandaşlar ”Bırakın belediye başkanımızı biz belirleyelim.”diyor.

 

Biz kime oy vereceğimize  kendimiz karar veririz

Vatandaş böyle ittifaka karşı  bizim kime oy vereceğimiz Ankara’da  belirlenmesi yanlış. Bu belediye seçimi, Burada hizmet edebilecek kişiyi  biz seçeriz, Bu benim partilim olmayabilir. Ama bu işi onun becerebileceğini düşünürsek ona oy veririz. Siyasiler ittifak  yaparak bizim oyumuza müdahale etme hakkı  yok.

Her parti kendi adayını çıkarsın. Herkes  kendi vaatlerini  sunsun  seçime öyle gidelim diyerek tepki gösteriyorlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM