[wp-story id="118872"] YILMAZKAYA: MEGAKENT KAOSKENT’e Dönüşüyor – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $2.913,2200
 • EURO
  $0,9461
 • ALTIN
  $42.798,1300
 • BIST
  1,1721
YILMAZKAYA: MEGAKENT KAOSKENT’e Dönüşüyor

YILMAZKAYA: MEGAKENT KAOSKENT’e Dönüşüyor

CHP Milletvekili Bayram Yılmazkaya, TBMM’sinde artan Suriyeli nüfusuna ve kentteki işsizliği konuştu. Yılmazkaya, bölgenin bir kaosa doğru gittiğini ifade etti.

AKP’nin yanlış politikalarını eleştiren Yılmazkaya, “Artan Suriyeli sayısı 400 bini geçmiş. Kendi vatandaşımız bile Gaziantep’e, zor geliyor, uluslararası gelişleri nasıl sağlayacaksınız? Artık bazı mahalleler Suriyeli gettolara dönüşmüş. Vatandaşımız saat 9’dan sonra o bölgelere giremiyor, gece gezmeye korkuyor. Bölgede bireysel karmaşalar başladı” dedi.

YAŞAM TARZI İLE PAHALI BİR ŞEHİR OLDUK

“Gaziantep, kirası ile suyu ile yaşam tarzı ile pahalı bir şehir” diyen Yılmazkaya, “Akademik kariyeri için Gaziantep’e gelen öğretim görevlileri kira ve geçim sıkıntısından, pahalılıktan kaynaklı, kariyerini tamamlar tamamlamaz kentimizden maalesef istemese de gitmektedir.  Savaş bölgesi olmasına rağmen sanayi şehri, zengin şehri diye komşu illere verilen geliştirme ödeneği de ilimize maalesef verilmemektedir. Buda mağduriyetlerde artışa neden olmakta, öğretim görevlilerimizin gidişini hızlandırmaktadır.”

İSLAM ÜNİVERSİTESİNE ELEŞTİRİ

Yılmazkaya, Zirve Üniversitesi’nin yerinin İslam Üniversitesi olmasını da eleştirerek, “Belirli bir adla faaliyet de bulunan bir üniversite için o tarihte kazanmış mevcut öğrencilere ve hocalara sormadan isim değişikliğine ve üniversitelerin bölünmesine gidilmesi insan haklarına aykırı olduğu gibi demokratik toplum ve yaşam ilkelerine de aykırıdır. Madem yeni üniversiteyi açıyorsunuz, teknoloji ve mühendislik mekaniğinin temel ağırlığı olacak olan üniversitenin adına neden dinimizin kutsal ismi olan “İslam” kelimesini koyuyorsunuz?  Merak ediyorum doğrusu..! Güya yasayı hazırlayan arkadaşlar üniversitenin adına “İslam” kelimesini koyduklarında; Gaziantep’i uluslararası cazibe merkezi haline getireceklermiş. Arkadaşlar elin adamı marsa uzay aracı indiriyor, biz ise kışın ortasında Gaziantep’e sisten dolayı uçak indiremiyoruz!  Cazibe merkezi diyorsunuz, Antep’in cazibeliğimi kaldı? Artan işsizlik, ekonomik sıkıntılar, esnafın, sanayicinin kan ağladığı şehir mi cazibe merkezi olacak” diye sordu. HABER MERKEZİ

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM