SON DAKİKA

Yılmazkaya Uyardı, “Ülke Kaynaklarını Halka Adil Dağıtın!”

“Şükürler olsun ki ATATÜRK ve silah arkadaşları sayesinde, ülkemizde dini bayramlarımızı özgürce kutlaya biliyoruz.”

Bu haber 31 Mayıs 2019 - 23:33 'de eklendi ve 2629 kez okundu. kez görüntülendi.

 

 

Ramazan Bayramı ile ilgili mesajı yayınlayan Yılmazkaya, işçinin, memurun, öğretmenin, öğrencinin, doktorun, polisin, emeklinin, gencin, yaşlının, kadın ve çocukların, toplumun tüm kesimlerinin, tüm halkın, ülke kaynaklarından adil pay alması noktasına iktidarı uyardı!

CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, Ramazan Bayramı mesajında; ‘’ Bu kutsal günlerde, AKP İktidarına uyarıda bulunmak istiyorum; Tüm halkın, ülke kaynaklarından hak ettiği adil bir paylaşımı alması gerektiği unutmamalıdır. Özgürlükleri kısıtlananların, daha çok barış ve demokrasi isteyenlerin seslerine kulak vermelidir.” diyen Yılmazkaya, yayınladığı mesajında şu ayrıntılara yer verdi;

“Milletimiz, ayrıştırma, ötekileştirme dayatmalarına itibar etmeyerek, kin ve nefret duygularının tohumlarının filizlenmesine izin vermeyerek kutsal Ramazan ayının huzurunu yaşamanın gayreti içindedir. Ama kutsal günlerin değerini hiçe sayanlar, özgürlük, barış, kardeşlik, birlik, beraberliklerini yok etmekle tehdit ettiği bu büyük halkın yüreğine korku salacaklarını sanıyorlarsa elbette ki yanılıyorlardır.

Bu kutsal günlerde, AKP İktidarına da uyarıda bulunmak istiyorum; Emeğin, işçinin, memurun, emeklinin, öğretmenin, öğrencinin, doktorun, polisin, emeklinin, gencin ve yaşlının, kadın ve çocukların, toplumun tüm kesimlerin, tüm halkın, ülke kaynaklarından hak ettiği adil bir paylaşım alması gerektiği unutmamalıdır. Özgürlükleri kısıtlananların, daha çok barış ve demokrasi isteyenlerin seslerine kulak vermelidir.

Halkımızın içten içe yaşadığı bir başka huzursuzluk ise din birlikteliğimiz olan ve aynı zamanda komşularımız olan ülkelerle savaş eşiğine gelmemizdir. Kutsal Ramazan ayında, komşularımızda ve İslam ülkelerinde akan kan durmamış ve ülkemize sirayet etmiştir. İktidar ise Büyük Önder Atatürk’ün “Yurtta sulh cihanda sulh” ilkesini terk eden bir politika anlayışı ile Türkiye’yi komşularıyla karşı karşıya getirmiştir. Şükürler olsun ki; ATATÜRK ve silah arkadaşları sayesinde ülkemizde dini bayramlarımızı özgürce kutlaya biliyoruz.

Bu kutsal günlerin inanç birliği yaşadığımız ülkelere de barışı getirmesini temenni ediyorum.

Bayram cömertliktir, dayanışmadır, dostluktur, aydınlık geleceğimize değerlerimizi taşımanın en önemli göstergesidir. Bayramlardır bu duyguların tekrar tekrar hatırlanmasına vesile.

Bu duygu ve düşüncelerle; birlik ve beraberliğin, hoşgörü ve huzurun, sağlık ve mutluluğun bir arada olduğu, güzel ve iyi duygularımızın pekiştiği bayramlar diler, bu vesileyle de Milletimizin ve İslam dünyasının Ramazan Bayramını en kalbi duygularımla kutlarım.”

UA-76681437-2