Pet Shop

Zam üstüne zam

Vallahi bittik. Billahi bittik. 2002 yılın ilk anında gelen zamlar bize kötü günlerin habercisiydi. Ama bu kadar zam beklemiyorduk.

ABONE OL
6 Haziran 2022 00:18
0

BEĞENDİM

ABONE OL

her an zam. Elektrik. Doğal gaz. Akaryakıt zammı geliyor. Döviz yükseliyor.  Esnaf her an döviz farkı bindiriyor. Başımdan geçen olay. Gazeteyi baskıya götüreceğim. Maliyetini soruyorum. Kağıtçıyı arıyor.. Ondan sonra kalıpçıyı arıyor. Geçen senenin üç katı fiyat çıkarıyor. 3600tl. Akşamüstü kaparo veriyorum.  Fiyatın artığını söylüyor. 3675 tl. Olduğunu söylüyor.  Sinirleniyorum ama nafile üç gün sonra baskıya götürüyorum. fiyatı 4,000 tl olduğunu söylüyor.  Baskı yapsam,  bir türlü yamasam bir türlü. Bu olay çok kişi yaşadığını tahmin ediyorum.

Milletle dalga geçiliyor

 

Milletin yaşam şartları gittikçe zorlaşırken,  Bakanlar. İktidar milletvekilleri yok ekonomimiz büyüyor. Yok Avrupa biziz kıskanıyor. Yok onlar şunu bulamıyor. Bunu bulamıyor.  Millette sandığı bekliyor.

Misafir çağırmak zulüm oldu

Türklerde misafirlik genel kültürümüz. Örfümüz. Annelimiz maalesef  bu güzel kültür bitti. . Artık misafir çağırmaktan. Misafirliğe gitmekten  kaçınıyoruz. Bir misafir ağırlamak en azından 500 TL buluyor. Asgari ücretin 8 ‘de biri….  O nedenle ne kimsenin misafirliğini kabul ediyoruz. Nede çağırıyoruz  .

Kiralık evde hava parası

Evet bugün bir şey daha öğrendim Vakıf evler, i Dükkan değil.  Kiralık Ev için hava parası isteniyor. Hem de 100 bin TL civarında. Şu anda vakıf 3+1 evleri kirası  1500- 1750 TL arası. Aynı bölgede 2+1 ev kirası 2500 tl. 3+1 ev kirası 3000- 3500 tl arası….

 Kurbanlıklar  el yakıyor

Geçen sene  zor  bütçeyle kesilen kurbanlar bu yıl fiyatını 3 katlanmış durumda .  geçen yıl danaya ortak girmiştim 2500 tl idi bu yıl şu anda aynı dana 6500 tl  bayrama kadar  kaç tl olacak bilmiyorum.  BEN VAZ GEÇTİM…  beni bu duruma düşürenler utansın. Çocukların gıdasını karşılayamaz oldum.  O ekonomide büyüyoruz diyenlere  Allah bizden beter etsin…

 

HALİME ŞÜKÜR EDECEKMİŞİM

Biri benim üstümde para üstüne para kazanacak. Bana Allah verdiği kurbanı. Tatili, güzel yaşamayı elimden alacak. Haline şükür et diyecek.  Bazıları da kesme diyecek.  . Et yeme diyecek. Benim emeğimi çalıp kendisi et yerken  bana sakatatları ye diyecek.  . Ondan sora Sende haline şükür et diyecek.  .ondan sora hakkınızı helal et diyecek.

KİM HAKKIMI YERSE. YEMİŞSE  BİRDE UTANMADAN BUNU ALLAH İÇİ YAPTIM. VATAN İÇİN YAPTIM. DİYEREK  BENDEN HELALLİK İSTEYENLERE  HAKKIM HARAM OLSUN. ZEHİR ZIKKIM OLSUN.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r