[wp-story id="118872"] “10.DURAK ANADOLU’YA YOLCULUK SERGİSİ” – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $4.038,8300
 • EURO
  $1,0916
 • ALTIN
  $61.607,7300
 • BIST
  1,1646
“10.DURAK ANADOLU’YA YOLCULUK SERGİSİ”

“10.DURAK ANADOLU’YA YOLCULUK SERGİSİ”

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde “10. Durak Anadolu’ya Yolculuk Sergisi” Gaziantep’te açıldı. Anadolu’dan yola çıkmış, sanatın merkezi şehirlerimizden yolu geçen sanatçıların, o topraklardaki insanlarla buluşma yolculuğunun 10. durağı Gaziantep oldu. Çoğunluğunu akademisyenlerin oluşturduğu resim, fotoğraf ve üç boyutlu fotoğraf sergisinin açılışı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Deniz Köken, sanatçılardan Erol Doganer, Ayla Alyol, Kamer Batıoglu, […]

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde “10. Durak Anadolu’ya Yolculuk Sergisi” Gaziantep’te açıldı.

Anadolu’dan yola çıkmış, sanatın merkezi şehirlerimizden yolu geçen sanatçıların, o topraklardaki insanlarla buluşma yolculuğunun 10. durağı Gaziantep oldu.

Çoğunluğunu akademisyenlerin oluşturduğu resim, fotoğraf ve üç boyutlu fotoğraf sergisinin açılışı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Deniz Köken, sanatçılardan Erol Doganer, Ayla Alyol, Kamer Batıoglu, Ali Ayyıldız, Ahmet Özol, Mehmet Akgül,Aslı Özen, Özer Çaglar,Sedat Kumova,Tolga Boztoprak, Vural Yıldırım, güzel sanatlar lisesi öğrencileri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla yapıldı.

Gaziantep Sanat Merkezi’ndeki resim ve fotoğraf sergisinde 47 ressamın, 15 fotoğraf sanatçısının 100’den fazla eseri sergilendi.

Katılımcılardan yoğun ilgi gören sergiyi gezen Köken ve beraberindekiler,  sergide eserleri yer alan sanatçılardan eserleri hakkında bilgi aldı.

Resim sanatçılarından Prof. Dr. Vural Yıldırım, Prof. Dr. Ramiz Aydın, Prof. Dr. Ethem Baymak, Prof. Dr. Devrim Ebil, Prof. Dr. Adnan Tepecik, Prof. Dr. Basri Erdem, İbrahim Balaban, Ünsal Toker, Leyla Cansız, fotoğraf sanatçılarından Ara Güler, Coşkun Aral, Erol Doğaner, İbrahim Zaman, Mehmet Akgül, Ali Yıldız, İbrahim Göksungur, Metin Karadağ gibi daha birçok sanatçının eserlerinin yer aldığı sergi, 10 Nisan Pazartesi gününe kadar gezilebilinecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
gaziantep

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM