[wp-story id="118872"] Alman vatandaşı Suriyeli Meryem çocuklarına kavuştu – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.859,5000
 • EURO
  $1,1031
 • ALTIN
  $63.951,0800
 • BIST
  1,1624
Alman vatandaşı Suriyeli Meryem çocuklarına kavuştu

Alman vatandaşı Suriyeli Meryem çocuklarına kavuştu

Alman vatandaşı Suriyeli Meryem çocuklarına kavuştu Türkiye’ye kaçak yollardan giriş yaptığı için 5 gündür Gaziantep Havalimanı’nda gözaltında bulunan Alman vatandaşı Suriyeli Meryem, yetkililerinin devreye girmesiyle ailesine kavuştu. Gaziantep’te 18 Mayıs 2017 tarihinde yaşanan olayda, Alman vatandaşı Suriyeli Meryem Ahmed (25), 3 ay önce Almanya’da yaşayan annesine yaptığı ziyaretten dönüşte 3 ve 4 yaşlarındaki 2 oğlu […]

Alman vatandaşı Suriyeli Meryem çocuklarına kavuştu

Türkiye’ye kaçak yollardan giriş yaptığı için 5 gündür Gaziantep Havalimanı’nda gözaltında bulunan Alman vatandaşı Suriyeli Meryem, yetkililerinin devreye girmesiyle ailesine kavuştu.

Gaziantep’te 18 Mayıs 2017 tarihinde yaşanan olayda, Alman vatandaşı Suriyeli Meryem Ahmed (25), 3 ay önce Almanya’da yaşayan annesine yaptığı ziyaretten dönüşte 3 ve 4 yaşlarındaki 2 oğlu ile birlikte Gaziantep Havalimanı’nda gözaltına alınmıştı. Yurda kaçak yollarla girdiği iddia edilen Meryem Ahmed para cezasını ödedikten sonra serbest kalamamış, Almanya’ya gidecek ilk uçakla tekrar gönderileceği belirtilmişti. Meryem’in Gaziantep’te yaşayan eşi Suriyeli aktivist Younes Shasho’nun girişimleri üzerine iki oğlu kendisine teslim edilmişti. Daha sonra çocuklarını alarak Gaziantep’teki evine giden Younes Shasho her gün havalimanına giderek eşini havalimanından almak için beklemeye koyuldu.

 

İHA’nın haberiyle gündeme gelmiştti

 

Diğer yandan, İhlas Haber Ajansı’nın haberi sonrası olayın gündeme gelmesiyle devreye giren yetkililerin talebi üzerine 5 gündür gözaltında bulunan Meryem Ahmed dün gece serbest kaldı. Gece saatlerinde ailesi tarafından havalimanından teslim alınan Meryem Ahmed, çocuklarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Meryem Ahmed, yaptığı açıklamada Türkiye’ye ve Gaziantep Emniyetine teşekkür ederek, “5 zor günün sonunda eşime ve çocuklarıma kavuştum. Allah’a çok şükür, mutluyum. Benim serbest kalmam için yardım eden herkese, Türk Hükumetine, Gaziantep Emniyetine çok teşekkür ederim. Allah hepsinden razı olsun’’ dedi.

 

Eşinin serbest kalmasından dolayı çok mutlu olduğunu dile getiren Younes Shasho ise

“Dün gece hep beraber giderek eşimi Gaziantep Havalimanı’ndan aldık.

Çocuklarım da annelerini çok özlemişlerdi, şimdi kavuştular, onlar da ben de çok mutluyum. Eşimin serbest kalarak yeniden bize çocuklarına kavuşmasında emeği geçen, yardım eden herkese teşekkür ederim’’ diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
gaziantep

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM