[wp-story id="118872"] Almanya Büyükelçilği Müsteşarından Gso’ya Ziyaret – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.940,1400
 • EURO
  $0,9997
 • ALTIN
  $58.498,4700
 • BIST
  1,1594
Almanya Büyükelçilği Müsteşarından Gso’ya Ziyaret

Almanya Büyükelçilği Müsteşarından Gso’ya Ziyaret

Almanya Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Gunnar Denecke, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu’nu ziyaret etti.

Önümüzdeki aylarda GSO’da düzenlenecek Türk-Alman Ekonomi Günü’ne bağlı bilgelik hasretmek ve fikir alışverişinde mevcut olmak istediklerini tamlayan Denecke, “Düzenlenecek organizasyona Almanya Büyükelçiliği yerine aşırı ehemmiyet veriyoruz. Alman iş adamları ile Gaziantepli iş adamlarını müşterek araya getireceğiz. Bu aşırı coşku donör müşterek aktiflik olacak” dedi.

“Dostluk ayrı, alım satım ayrı. tığ işimize bakarız”

GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu da Gaziantepli ve Alman sanayiciler arasındaki işbirliğinin geliştirilmesinin önemine değindi.

Konukoğlu, Almanya’nın Gaziantep’in en müşterek tomar dış satım icra ettiği 9’uncu dünya olduğuna ayraç ederek, “Almanya’ya 2017 yılı önceki yarısında yaptığımız dış satım yüzdelik 13 düştü. Bu dü dünya arasındaki fikir ayrılıklarından kaynaklanmış olabilir. Görüş ayrılıklarının dü dünya arasındaki iş ilişkilerini etkilememesi gerekir. Dostluktur ayrı, alım satım ayrı. Biz işimize bakarız” diyerek konuştu.

Önümüzdeki aylarda düzenlenecek Türk-Alman Ekonomi Günü organizasyonunda, Gaziantepli ve Alman iş adamlarının müşterek araya gelmiş şekilde yapacakları kuma çalışmalarla düşüşte bulunan ihracatı artıracaklarına inandığını kaydeden Konukoğlu, şöyleki bitmeme etti:

“Bu etkinlikle Gaziantep-Almanya ilişkilerinin henüz da güçleneceğine inanıyorum. Türk ve Alman ekonomisine ulama sağlayacak olmak, Alman iş adamlarıyla bulunan iş ilişkilerimizi henüz da pekiştirmek istiyoruz.”

Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM