[wp-story id="118872"] Anka’dan Kızılay’a kan bağışı desteği – Gaziantep Tutku Gazetesi UA-123728131-1
reklam
 • DOLAR
  $3.946,5100
 • EURO
  $0,9987
 • ALTIN
  $58.515,7800
 • BIST
  1,1601
Anka’dan Kızılay’a kan bağışı desteği

Anka’dan Kızılay’a kan bağışı desteği

Özel Gaziantep Anka Hastanesi Kızılay’ın kan bağışı çağrısına duyarsız kalmadı. Türk Kızılayı’nın kan stoklarında yaşanan azalma nedeniyle ülke genelinde başlattığı kan bağışı seferberliğine Özel Gaziantep Anka Hastanesi’nden destek geldi. Türk Kızılayı ekibi tarafından Özel Gaziantep Anka Hastanesi binası önüne konuşlanan kan bağışı aracı yanındaki standa gelen hastane yöneticileri, hekimler, sağlık çalışanları ve hastanede tedavi gören […]

Özel Gaziantep Anka Hastanesi Kızılay’ın kan bağışı çağrısına duyarsız kalmadı.

Türk Kızılayı’nın kan stoklarında yaşanan azalma nedeniyle ülke genelinde başlattığı kan bağışı seferberliğine Özel Gaziantep Anka Hastanesi’nden destek geldi. Türk Kızılayı ekibi tarafından Özel Gaziantep Anka Hastanesi binası önüne konuşlanan kan bağışı aracı yanındaki standa gelen hastane yöneticileri, hekimler, sağlık çalışanları ve hastanede tedavi gören hasta yakınları genel sağlık kontrolünden geçirilmelerinin ardından kan bağışında bulundu. Kan bağışında bulunanlara görevliler tarafından meyve suyu ve bisküvi ikram edildi. Sabah başlayan etkinlik akşam saatlerine kadar devam etti. Özel Gaziantep Anka Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Zeynal Abidin Kaplan, “Kan bağışı hem kişinin sağlığı hem de toplum sağlığı için büyük önem taşıyor.Hayat kurtaran kan bağışı acil değil sürekli bir ihtiyaçtır.Son dönemde artan kan ihtiyacının karşılanması, kan bağışına karşı duyarlılığı arttırmak ve farkındalık yaratmak amacıyla Türk Kızılayı ile ortak bir çalışma yaptık.Özel Gaziantep Anka Hastanesi olarak belirli aralıklarla kan bağışı kampanyasını desteklemeye devam edeceğiz” dedi. Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Genel Müdürü Uzman Dr. Cengiz Bayram da, “insanların hayatlarını kurtarmak için büyük bir özveriyle görev yapan sağlık çalışanlarımız şimdi de kanlarıyla can vermek için buradalar. Herkes bir gün kana ihtiyaç duyabilir. Bunun için Kızılay’a düzenli bağış yapılmalı. Herkes sorumluluk bilinciyle hareket etmeli. Biz, Özel Gaziantep Anka Hastanesi olarak bu sorumluluk bilinciyle düzenli olarak belirli aralıklarla kan bağışına destek olacağız” şeklinde konuştu.
Kan bağışında bulunmanın insanlık adına önemli bir görev olduğunu dile getiren Özel Gaziantep Anka Hastanesi’nin Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Sofuoğlu, “Kanı sadece ihtiyaç olduğu zaman değil, sürekli vermeliyiz. Kan vermek can kurtardığı gibi, bağışta bulunan kişinin sağlığı için de çok faydalı. Bu nedenle sağlık durumu yerinde olan herkesin kan vermesini tavsiye ediyoruz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
gaziantep

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM